www.tvfreak.cz
>
>
>

LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě

LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
, , aktualita
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se rádi předhánějí, kdo nabídne co nejlepší zvuk v co nejmenším soundbaru. LG šlo do extrému a připravilo opravdu malý soundbar, který by měl překvapit silným zvukem. Novinka s názvem LG Eclair, také označovaná jako LG QP5 nebo LG DQP5, měří jen 296 x 126 x 60 mm. Dodáván je spolu s bezdrátovým externím subwooferem. Tato kombinaci zajistí 3.1.2kanálový zvuk s celkovým výstupním výkonem 320 W. Do malého těla soundbaru se jihokorejskému výrobci povedlo vtěsnat pět reproduktorů, z nichž dva směřují nahoru a jsou určeny pro Dolby Atmos. LG Eclair je tedy nejmenším soundbarem na světě, který podporuje tuto pokročilou technologii prostorového zvuku.
 
 
Kromě Dolby Atmos je podporován také obdobný formát DTS:X. Dodávaný subwoofer potom podpoří basovou složku zvuku. LG se svým novým soundbarem cílí hlavně na filmové fanoušky nebo konzolisty. Pro poslech hudby se novinka hodí méně kvůli omezené nabídce funkcí. Zvuk je sice možné streamovat přes Bluetooth, ale chybí Apple AirPlay, Chromecast, Spotify Connect a další vychytávky. Stejně tak byste marně hledali podporu hlasových asistentů. Pro připojení k televizoru a dalším zařízením slouží vstup HDMI a také výstup HDMI s podporou eARC. Soundbar si poradí s přenosem signálu ve 4K HDR (včetně Dolby Vision). Nabídku konektorů uzavírá optický vstup a USB vstup.
 
 
Součástí výbavy je také technologie LG AI Sound Pro, kterou můžete znát z jiných soundbarů této značky. Funguje tak, že pomocí umělé inteligence analyzuje přehrávaný obsah a nastaví podle toho správný zvukový profil. LG při návrhu nového soundbaru myslelo ekologicky, a tak je částečně vyroben z recyklovaného materiálu. LG Eclair existuje ve dvou barevných variantách – bílé a černé. D byl inspirován francouzským dezertem s názvem éclair a tělo soundbaru z velké části pokrývá akustická tkanina. Novinka se začne prodávat v bílé verzi od června 2021, černá verze by měla přijít na pulty obchodů o měsíc později. Cena byla stanovena na 700 eur, v přepočtu skoro 18 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik