www.tvfreak.cz
>
>
>

LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě

LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
, , aktualita
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se rádi předhánějí, kdo nabídne co nejlepší zvuk v co nejmenším soundbaru. LG šlo do extrému a připravilo opravdu malý soundbar, který by měl překvapit silným zvukem. Novinka s názvem LG Eclair, také označovaná jako LG QP5 nebo LG DQP5, měří jen 296 x 126 x 60 mm. Dodáván je spolu s bezdrátovým externím subwooferem. Tato kombinaci zajistí 3.1.2kanálový zvuk s celkovým výstupním výkonem 320 W. Do malého těla soundbaru se jihokorejskému výrobci povedlo vtěsnat pět reproduktorů, z nichž dva směřují nahoru a jsou určeny pro Dolby Atmos. LG Eclair je tedy nejmenším soundbarem na světě, který podporuje tuto pokročilou technologii prostorového zvuku.
 
 
Kromě Dolby Atmos je podporován také obdobný formát DTS:X. Dodávaný subwoofer potom podpoří basovou složku zvuku. LG se svým novým soundbarem cílí hlavně na filmové fanoušky nebo konzolisty. Pro poslech hudby se novinka hodí méně kvůli omezené nabídce funkcí. Zvuk je sice možné streamovat přes Bluetooth, ale chybí Apple AirPlay, Chromecast, Spotify Connect a další vychytávky. Stejně tak byste marně hledali podporu hlasových asistentů. Pro připojení k televizoru a dalším zařízením slouží vstup HDMI a také výstup HDMI s podporou eARC. Soundbar si poradí s přenosem signálu ve 4K HDR (včetně Dolby Vision). Nabídku konektorů uzavírá optický vstup a USB vstup.
 
 
Součástí výbavy je také technologie LG AI Sound Pro, kterou můžete znát z jiných soundbarů této značky. Funguje tak, že pomocí umělé inteligence analyzuje přehrávaný obsah a nastaví podle toho správný zvukový profil. LG při návrhu nového soundbaru myslelo ekologicky, a tak je částečně vyroben z recyklovaného materiálu. LG Eclair existuje ve dvou barevných variantách – bílé a černé. D byl inspirován francouzským dezertem s názvem éclair a tělo soundbaru z velké části pokrývá akustická tkanina. Novinka se začne prodávat v bílé verzi od června 2021, černá verze by měla přijít na pulty obchodů o měsíc později. Cena byla stanovena na 700 eur, v přepočtu skoro 18 tisíc korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala