Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG Cinema 3D: skutečně Full HD?

23.6.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics CZ zareagovala na pochybnosti veřejnosti ohledně toho, zda její televizory LG Cinema 3D nabízí v 3D režimu skutečné rozlišení Full HD. Nechala si tedy provést příslušné testy od autorizované firmy...
Testy prováděla společnost Intertek, globální poskytovatel služeb certifikace, a ta potvrdila, že LG Cinema 3D dokáží v trojrozměrném režimu najednou zobrazit scénu s rozlišením 1920 x 1080. Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ, k tomu řekl, že zde chybí také označení televizorů, které jsou schopné ve 3D nabídnout rozlišení Full HD. To by mohl být třeba standard Full HD 3D, díky němuž by zákazníci ihned poznali, na čem jsou.Test byl proveden na 3D televizoru LG 47LW650T a obrazovku snímala kamera z doporučené vzdálenosti dvou metrů. Dodrženy přitom byly mezinárodní standardy ISO/FDIS 9241-305 a VESA FPDM 2.0 a využit software určující počet linek v horizontálním a vertikálním směru.

Ovšem pokud se v rámci pasivní technologie díváme na obraz pouze jedním okem, uvidíme rozlišení pouze 960 x 1080, tedy poloviční, neboť druhá polovina pixelů je určena pro druhé oko. Je tedy otázkou, zda veřejnost nediskutovala právě o této otázce, neboť aktivní technologie zobrazuje pro každé oko skutečně ve Full HD, ale zase má jiné podstatné nevýhody. Zato LG má v ruce potvrzení, že její televizory nemají negativní vliv na zrak, což je u aktivních 3D modelů hodně diskutabilní.

Zdroj: TZ LG Electronics CZ