Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG chystá 60“ ohebný OLED panel

9.7.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Jihokorejský deník DDaily přišel se zprávou, že LG vyvíjí 60“ OLED panel. Aby toho nebylo málo, tak panel má být ohebný i průhledný s rozlišením 4K. Firma k tomu obdržela vládní grant ve výši 55 milionů dolarů.
Společnost LG ještě nevydala svoji 55“ OLED TV a údajně už pracuje i na pokročilejších zařízeních. Mělo by se jednat nejen o 4K OLED TV. Podle korejského deníku DDaily má LG představit celou řadu těchto průhledných a ohebných OLED panelů. Nemá zde chybět ani 60“ verze podporující formát 4K (rozlišení 3840 × 2160 px). Údajně ji bude možné srolovat do role s 10 cm poloměrem. Její průhlednost by měla být vyšší než 40 %.
LG má už nyní rozběhnutou masovou produkci ohebných panelů,
tak co je nevyrobit průhledné, větší, detailnější a na bázi OLED


Podle zprávy je projekt financován nejen zdroji LG Display, ale i vládou Jižní Koree. Jedná se o grant 55 milionů dolarů, o které se loni ve výběrovém řízení zajímalo jak LG, tak Samsung. Už nyní LG produkuje masy flexibilních displejů na bázi elektronického inkoustu. Stejně tak ji nechybí ani zkušenosti z mnohaletého výzkumu průhledných OLED. To samé platí i pro značku Samsung. Oficiální ohlášení projektu má proběhnout někdy během následujícího měsíce se zahájením jejich produkce. Je však otázkou, nakolik je tento termín reálný.

Zdroj: FlatPanelsHD