Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG a chystané TV produkty

28.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost LG Electronics ohlásila, že jejím záměrem je stát se v Evropě vedoucím prodejcem televizorů a také naznačila, jaké produkty jí mají v nejbližší době k tomuto titulu pomoci. Těšit se můžeme mimo jiné také na televizory s Ultra Definition...
Naposledy společnost LG Electronics vystavovala své produkty na Salle des Etoiles v Monaku, kde se představily také CINEMA 3D Smart TV nebo modely s ultra vysokým rozlišením - UD (Ultra Definition). LG také slibuje, že modely pro tento rok nabídnou nové užitečné technologie a také moderní design, přičemž se i nadále zaměřuje na prosazování 3D televizorů s pasivní technologií.

Konkrétně nám toho LG v tiskové zprávě moc neoznámilo, takže podrobností je pomálu. Za zmínku stojí design LG CINEMA SCREEN, díky němuž mají obrazovky pouze 1 mm tlusté rámečky, které tak neruší. Nejnovější modely CINEMA 3D Smart TV umožňuji nastavovat úroveň 3D hloubky, což je funkce, kterou již dlouho známe třeba u aktivní technologie NVIDIA 3D Vision. A samozřejmě LG nemohlo zapomenout na dálkový ovladač Magic Remote a podporu aplikací, ale to je již notoricky známé.

Firma také připomněla existenci služby LG 3D World určené pro majitele 3D televizorů, jimž nabídne potřebný obsah. Vedle toho je zde celkem obvyklá funkce pro převod 2D obrazu do 3D a také LG Smart Share Plus pro přehrávání multimediálního obsahu z USB disků, telefonů, apod. Nejzajímavější informace hovoří o Ultra Definition, což jsou TV panely s rozlišením 8 Mpix, čili 3840 x 2160. To je přesně 4x vyšší rozlišení v porovnání s dnes již obvyklými Full HD panely (1920 x 1080).

LG Cinema 3D Smart TV jsou v obchodech již dostupné, ovšem panely s rozlišením UD přijdou až ve 4. kvartálu tohoto roku, a to na jisté "vybrané evropské trhy".

Zdroj: TZ LG Electronics