Levný přehrávač Xtreamer Elvira na trhu

Levný přehrávač Xtreamer Elvira na trhu
, , aktualita
Společnost UMAX oznámila, že na český trh začala dodávat nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira, jenž má nabídnout především dobrý poměr výkonu a ceny, takže je určen především méně náročným uživatelům. Podívejme se na to, co nabízí.
K oblíbeným
reklama
Xtreamer Elvira slibuje, že zvládne přehrávat filmy ve většině používaných formátů a v rozlišení Full HD, což by tedy měla být dnes již samozřejmost. Využít k tomu může USB port a externí pevný disk nebo flash disk. Krom toho se počítá i s fotografiemi a hudbou. Elvira se tak stala nejnižším modelem z nabídky firmy Xtreamer.

Přehrávač má rozměry pouze 135 x 105 x 43 mm a založen je na 500MHz procesoru Realtek. Chlazení je zajištěno pasivně, takže provoz přehrávače bude absolutně bezhlučný. V nabídce jinak sice chybí Ethernetový port, ale možné je dokoupit Wi-Fi adaptér pro jeden ze dvou portů USB 2.0. Rozhraní HDMI je zde ve verzi 1.3a a kromě něj je možné využít kompozitní výstup a optické audio pro až 8kanálový zvuk.

Cena Xtreamer Elvira byla stanovena na 1490 Kč s daní a v balení tohoto přehrávače najdete také český manuál a napájecí adaptér. Výrobce se však kupodivu nezmínil o dálkovém ovladači a ani na stránkách o něm není ani slovo.

Video kontejnery:
 • ASF / AVI / DIVX / FLV / IFO / ISO / M2P / M2TS / M2V / M4V / MKV / MOV / MP4 / MPEG / MPG / MTS / RMVB / TP / TRP / TS / VOB / WMV / BDMV

Video kodeky:
 • XVID SD/HD / MPEG1 / MPEG-2 (až MP@HL1080i)
 • MPEG-4 (ASP@L5, 720p 1-point GMC), H.264 (High@L5.1 16RefFrame), FLV (H.263) / FLV s VP6 (H.264), WMV9 (MP@HL) / VC-1 (MP@HL, AP@L3) / RTSP, RealVideo 8/9/10, up to 720@30P / DVIX 3/ 4/ 5/ 6/ 7

Audio kontejnery:
 • AAC / AC3 / DTS / FLAC / FLC / M3U / M3U8 / M4A / MP1 / MP2 / MP3 / MPA / OGG / PCM / RA / RM / WAV / WMA / PLSX

Audio kodeky:
 • Dolby Digital TrueHD / Dolby Digital Plus / DTS HD MA / 7.1 down-mix / WMA Pro / MPEG I Layer 1, 2, 3 (Multi-Channel), LPCM, ADPCM, FLAC, AAC, WAV a OGG Vorbis

DownMix:
 • DTS / DTS-HD MA / DTS-HD HR / Dolby D / Dolby TrueHD

Pass through:
 • DTS / DTS 96/24 / DTS ES / DTS-HD MA, Dolby D / Dolby D EX / Dolby Pro Logic IIx / Dolby D+ / TrueHD

Obrázky:
 • HD JPEG / BMP / GIF / PNG / TIFF / TIF / Progressive JPEG

Vícejazyčná podpora OSD menu, titulků:
 • Arabic, Thai, Hebrew,Vietnamese, Chinese, Japanese, Korean, Spanish, German, Italian, Turkish, Greek , Dutch, French, Latvian, Russian, Croatian, Portugese, Swedish, Polish, Romanian, Ukrainian, English, Magyar, Czech, Slovenian, Finish, Danish
 • UTF-8

Napájení:
 • DC 5V, 2A


Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV? Philips se nezúčastní veletrhu IFA 2020. Přijdeme o nové OLED TV?
IFA 2020 se měla stát jedním z prvních významných veletrhů. který se uskuteční po koronavirové pauze. Některé významné společnosti ovšem budou v Berlíně chybět. Philips (TP Vision) místo toho plánuje vlastní online akce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery? HBO GO v červenci 2020: čím si zpříjemnit letní večery?
První prázdninový měsíc v HBO GO bude na novinky poměrně chudý. Místo seriálů tedy v červenci zaujmou spíše filmové premiéry včetně nového Terminátora, Ledového království 2 nebo sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem.
7.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik