Levný přehrávač Xtreamer Elvira na trhu

Levný přehrávač Xtreamer Elvira na trhu
, , aktualita
Společnost UMAX oznámila, že na český trh začala dodávat nový multimediální přehrávač Xtreamer Elvira, jenž má nabídnout především dobrý poměr výkonu a ceny, takže je určen především méně náročným uživatelům. Podívejme se na to, co nabízí.
K oblíbeným
reklama
Xtreamer Elvira slibuje, že zvládne přehrávat filmy ve většině používaných formátů a v rozlišení Full HD, což by tedy měla být dnes již samozřejmost. Využít k tomu může USB port a externí pevný disk nebo flash disk. Krom toho se počítá i s fotografiemi a hudbou. Elvira se tak stala nejnižším modelem z nabídky firmy Xtreamer.

Přehrávač má rozměry pouze 135 x 105 x 43 mm a založen je na 500MHz procesoru Realtek. Chlazení je zajištěno pasivně, takže provoz přehrávače bude absolutně bezhlučný. V nabídce jinak sice chybí Ethernetový port, ale možné je dokoupit Wi-Fi adaptér pro jeden ze dvou portů USB 2.0. Rozhraní HDMI je zde ve verzi 1.3a a kromě něj je možné využít kompozitní výstup a optické audio pro až 8kanálový zvuk.

Cena Xtreamer Elvira byla stanovena na 1490 Kč s daní a v balení tohoto přehrávače najdete také český manuál a napájecí adaptér. Výrobce se však kupodivu nezmínil o dálkovém ovladači a ani na stránkách o něm není ani slovo.

Video kontejnery:
 • ASF / AVI / DIVX / FLV / IFO / ISO / M2P / M2TS / M2V / M4V / MKV / MOV / MP4 / MPEG / MPG / MTS / RMVB / TP / TRP / TS / VOB / WMV / BDMV

Video kodeky:
 • XVID SD/HD / MPEG1 / MPEG-2 (až MP@HL1080i)
 • MPEG-4 (ASP@L5, 720p 1-point GMC), H.264 (High@L5.1 16RefFrame), FLV (H.263) / FLV s VP6 (H.264), WMV9 (MP@HL) / VC-1 (MP@HL, AP@L3) / RTSP, RealVideo 8/9/10, up to 720@30P / DVIX 3/ 4/ 5/ 6/ 7

Audio kontejnery:
 • AAC / AC3 / DTS / FLAC / FLC / M3U / M3U8 / M4A / MP1 / MP2 / MP3 / MPA / OGG / PCM / RA / RM / WAV / WMA / PLSX

Audio kodeky:
 • Dolby Digital TrueHD / Dolby Digital Plus / DTS HD MA / 7.1 down-mix / WMA Pro / MPEG I Layer 1, 2, 3 (Multi-Channel), LPCM, ADPCM, FLAC, AAC, WAV a OGG Vorbis

DownMix:
 • DTS / DTS-HD MA / DTS-HD HR / Dolby D / Dolby TrueHD

Pass through:
 • DTS / DTS 96/24 / DTS ES / DTS-HD MA, Dolby D / Dolby D EX / Dolby Pro Logic IIx / Dolby D+ / TrueHD

Obrázky:
 • HD JPEG / BMP / GIF / PNG / TIFF / TIF / Progressive JPEG

Vícejazyčná podpora OSD menu, titulků:
 • Arabic, Thai, Hebrew,Vietnamese, Chinese, Japanese, Korean, Spanish, German, Italian, Turkish, Greek , Dutch, French, Latvian, Russian, Croatian, Portugese, Swedish, Polish, Romanian, Ukrainian, English, Magyar, Czech, Slovenian, Finish, Danish
 • UTF-8

Napájení:
 • DC 5V, 2A


Zdroj: TZ UMAX
Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik