www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T
, , aktualita
Sencor oznámil dva nové set-top boxy, které si zachovaly nízkou cenu. Jsou vybaveny HDMI CEC pro snadnější ovládání televize, stejně jako běžnými funkcemi, které očekáváme od tohoto typu zařízení.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 byl dokončen v loňském roce, proto lze předpokládat, že všichni diváci si již pořídili potřebné vybavení. Pokud ovšem používáte starší televizi, může být pro vás stále aktuální pořízení set-top boxu (třeba jako náhradu za dosluhující model). V takovém případě si rozhodně nemůžete stěžovat na nedostatečnou nabídku, nejlevnější set-top boxy navíc svou cenou začínají okolo 400 Kč. Sencor do nabídky přidal další dva modely, které vám rozhodně neudělají vítr v peněžence, ale přitom nabídnou všechny očekávané funkce. SDB 521 a SDB 5005 se chlubí „lepším čipem a funkcí HDMI CEC“, což by měly být hlavní rozdíly předchozím modelům.
 
Sencor SDB 5005T

Zdá se tedy, že set-top boxy by mohly používat nový čipset, který snad zajistí rychlejší ovládání – jeden z největších problémů většiny levných set-top boxů. HDMI CEC je nepochybně užitečný funkce, díky které lze ovládat televizor i set-top box pomocí jediného dálkového ovladače. Oba modely pochopitelně podporují DVB-T2 včetně kodeku H.265, takže budou bez problému fungovat v českém prostředí. Podporováno je až rozlišení 1080p při 60 fps. Pokud přemýšlíte, jaký je mezi představenými novinkami rozdíl, týkají se převážně drobností. Vyšší model SDB 5005 je větší a obsahuje koaxiální port. V balení také obdržíte kvalitnější dálkový ovladač s funkcí učení.
 
Sencor SDB 521T
 
Oba set-top boxy disponují konektory HDMI a SCART, proto nehrozí problém s připojením k novějším ani starším televizorům. Kromě toho je k dispozici také rozhraní USB, které umožňuje nahrávání televizního vysílání, ale také přehrávání multimediálních souborů. Z videí jsou podporovány formáty AVI, TS, TRP, MP4, MKV a MOV. Následují další běžné funkce jako TImeshift (opožděné sledování TV vysílání), sedmidenní EPG (elektronický programový průvodce), teletext, rodičovský zámek nebo časovač. Oba set-top boxy jsou již dostupné v českých obchodech a prodávají se za shodnou cenu 599 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář