Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T

4.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Sencor oznámil dva nové set-top boxy, které si zachovaly nízkou cenu. Jsou vybaveny HDMI CEC pro snadnější ovládání televize, stejně jako běžnými funkcemi, které očekáváme od tohoto typu zařízení.
Přechod na DVB-T2 byl dokončen v loňském roce, proto lze předpokládat, že všichni diváci si již pořídili potřebné vybavení. Pokud ovšem používáte starší televizi, může být pro vás stále aktuální pořízení set-top boxu (třeba jako náhradu za dosluhující model). V takovém případě si rozhodně nemůžete stěžovat na nedostatečnou nabídku, nejlevnější set-top boxy navíc svou cenou začínají okolo 400 Kč. Sencor do nabídky přidal další dva modely, které vám rozhodně neudělají vítr v peněžence, ale přitom nabídnou všechny očekávané funkce. SDB 521 a SDB 5005 se chlubí „lepším čipem a funkcí HDMI CEC“, což by měly být hlavní rozdíly předchozím modelům.
 
Sencor SDB 5005T

Zdá se tedy, že set-top boxy by mohly používat nový čipset, který snad zajistí rychlejší ovládání – jeden z největších problémů většiny levných set-top boxů. HDMI CEC je nepochybně užitečný funkce, díky které lze ovládat televizor i set-top box pomocí jediného dálkového ovladače. Oba modely pochopitelně podporují DVB-T2 včetně kodeku H.265, takže budou bez problému fungovat v českém prostředí. Podporováno je až rozlišení 1080p při 60 fps. Pokud přemýšlíte, jaký je mezi představenými novinkami rozdíl, týkají se převážně drobností. Vyšší model SDB 5005 je větší a obsahuje koaxiální port. V balení také obdržíte kvalitnější dálkový ovladač s funkcí učení.
 
Sencor SDB 521T
 
Oba set-top boxy disponují konektory HDMI a SCART, proto nehrozí problém s připojením k novějším ani starším televizorům. Kromě toho je k dispozici také rozhraní USB, které umožňuje nahrávání televizního vysílání, ale také přehrávání multimediálních souborů. Z videí jsou podporovány formáty AVI, TS, TRP, MP4, MKV a MOV. Následují další běžné funkce jako TImeshift (opožděné sledování TV vysílání), sedmidenní EPG (elektronický programový průvodce), teletext, rodičovský zámek nebo časovač. Oba set-top boxy jsou již dostupné v českých obchodech a prodávají se za shodnou cenu 599 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva