www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T
, , aktualita
Sencor oznámil dva nové set-top boxy, které si zachovaly nízkou cenu. Jsou vybaveny HDMI CEC pro snadnější ovládání televize, stejně jako běžnými funkcemi, které očekáváme od tohoto typu zařízení.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 byl dokončen v loňském roce, proto lze předpokládat, že všichni diváci si již pořídili potřebné vybavení. Pokud ovšem používáte starší televizi, může být pro vás stále aktuální pořízení set-top boxu (třeba jako náhradu za dosluhující model). V takovém případě si rozhodně nemůžete stěžovat na nedostatečnou nabídku, nejlevnější set-top boxy navíc svou cenou začínají okolo 400 Kč. Sencor do nabídky přidal další dva modely, které vám rozhodně neudělají vítr v peněžence, ale přitom nabídnou všechny očekávané funkce. SDB 521 a SDB 5005 se chlubí „lepším čipem a funkcí HDMI CEC“, což by měly být hlavní rozdíly předchozím modelům.
 
Sencor SDB 5005T

Zdá se tedy, že set-top boxy by mohly používat nový čipset, který snad zajistí rychlejší ovládání – jeden z největších problémů většiny levných set-top boxů. HDMI CEC je nepochybně užitečný funkce, díky které lze ovládat televizor i set-top box pomocí jediného dálkového ovladače. Oba modely pochopitelně podporují DVB-T2 včetně kodeku H.265, takže budou bez problému fungovat v českém prostředí. Podporováno je až rozlišení 1080p při 60 fps. Pokud přemýšlíte, jaký je mezi představenými novinkami rozdíl, týkají se převážně drobností. Vyšší model SDB 5005 je větší a obsahuje koaxiální port. V balení také obdržíte kvalitnější dálkový ovladač s funkcí učení.
 
Sencor SDB 521T
 
Oba set-top boxy disponují konektory HDMI a SCART, proto nehrozí problém s připojením k novějším ani starším televizorům. Kromě toho je k dispozici také rozhraní USB, které umožňuje nahrávání televizního vysílání, ale také přehrávání multimediálních souborů. Z videí jsou podporovány formáty AVI, TS, TRP, MP4, MKV a MOV. Následují další běžné funkce jako TImeshift (opožděné sledování TV vysílání), sedmidenní EPG (elektronický programový průvodce), teletext, rodičovský zámek nebo časovač. Oba set-top boxy jsou již dostupné v českých obchodech a prodávají se za shodnou cenu 599 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
13.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik