www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T

Levné set-top boxy pro DVB-T2. Sencor představil novinky SDB 521T a SDB 5005T
, , aktualita
Sencor oznámil dva nové set-top boxy, které si zachovaly nízkou cenu. Jsou vybaveny HDMI CEC pro snadnější ovládání televize, stejně jako běžnými funkcemi, které očekáváme od tohoto typu zařízení.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 byl dokončen v loňském roce, proto lze předpokládat, že všichni diváci si již pořídili potřebné vybavení. Pokud ovšem používáte starší televizi, může být pro vás stále aktuální pořízení set-top boxu (třeba jako náhradu za dosluhující model). V takovém případě si rozhodně nemůžete stěžovat na nedostatečnou nabídku, nejlevnější set-top boxy navíc svou cenou začínají okolo 400 Kč. Sencor do nabídky přidal další dva modely, které vám rozhodně neudělají vítr v peněžence, ale přitom nabídnou všechny očekávané funkce. SDB 521 a SDB 5005 se chlubí „lepším čipem a funkcí HDMI CEC“, což by měly být hlavní rozdíly předchozím modelům.
 
Sencor SDB 5005T

Zdá se tedy, že set-top boxy by mohly používat nový čipset, který snad zajistí rychlejší ovládání – jeden z největších problémů většiny levných set-top boxů. HDMI CEC je nepochybně užitečný funkce, díky které lze ovládat televizor i set-top box pomocí jediného dálkového ovladače. Oba modely pochopitelně podporují DVB-T2 včetně kodeku H.265, takže budou bez problému fungovat v českém prostředí. Podporováno je až rozlišení 1080p při 60 fps. Pokud přemýšlíte, jaký je mezi představenými novinkami rozdíl, týkají se převážně drobností. Vyšší model SDB 5005 je větší a obsahuje koaxiální port. V balení také obdržíte kvalitnější dálkový ovladač s funkcí učení.
 
Sencor SDB 521T
 
Oba set-top boxy disponují konektory HDMI a SCART, proto nehrozí problém s připojením k novějším ani starším televizorům. Kromě toho je k dispozici také rozhraní USB, které umožňuje nahrávání televizního vysílání, ale také přehrávání multimediálních souborů. Z videí jsou podporovány formáty AVI, TS, TRP, MP4, MKV a MOV. Následují další běžné funkce jako TImeshift (opožděné sledování TV vysílání), sedmidenní EPG (elektronický programový průvodce), teletext, rodičovský zámek nebo časovač. Oba set-top boxy jsou již dostupné v českých obchodech a prodávají se za shodnou cenu 599 Kč s DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik