Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Letošní Philips TV s Androidem podporují DTS Play-Fi, loňské získají aktualizaci

17.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Výsledkem partnerství mezi firmami TP Vision a DTS bude integrace platformy Play-Fi do televizorů i reproduktorů Philips. Uživatelé získají více možností bezdrátového přenosu zvuku včetně podpory funkce multi-room.
Společnost TP Vision dnes v tiskové zprávě oznámila partnerství s DTS, které by zákazníkům mělo přinést snadnější propojení reproduktorů bez použití kabelů, a to včetně funkce multi-room. Vybrané televizory a reproduktory Philips se totiž stanou součástí ekosystému DTS Play-Fi, který zajišťuje pohodlné, rychlé a kvalitní streamování zvuku v domácnosti. Řada Philips OLED805 se nedávno stala prvními televizory na světě od „prémiové značky TV“ s integrovanou podporou Play-Fi. Tím ovšem výrobce nekončí, neboť kompatibilitu s touto platformou nabídku u všech modelů pro rok 2020, které jsou vybaveny operačním systémem Android TV.
 
 
A zkrátka nepřijdete ani v případě, že vlastníte některý z televizorů Philips představený v roce 2019. Pro tyto modely totiž společnost slíbila vydání aktualizace firmwaru přinášející Play-Fi ve druhé polovině letošního roku. V září, tedy patrně na veletrhu IFA v Berlíně, se potom dočkáme nových soundbarů a bezdrátových reproduktorů kompatibilních s Play-Fi. Připomeňme, že značka Philips Audio v loňském roce přešla pod společnost TP Vision, která vyvíjí, vyrábí a prodává televizory Philips.
 
Platforma DTS Play-Fi řeší problém s bezdrátovým přenosem zvuku pro uživatele, kteří vyžadují produkty od různých výrobců. Do ekosystému je zapojeno přes 300 produktů od tří desítek značek včetně HP, Klipsch, Onkyo, Polk Audio, Pioneer a Sharp. Jedná se o přenosné i domácí reproduktory, soundbary, AV receivery a nyní také televizory. Play-Fi podporuje prostorový zvuk s kanály 5.1 a vyznačuje se minimální odezvou. Díky funkci multi-room je možné přenášet zvuk na reproduktory v různých částech domácnosti. Třeba zvuk z televizoru Philips v obýváku bude možné přehrávat také na reproduktoru v ložnici, což se hodí při poslechu hudby nebo sledování pořadů s mluveným slovem.
 
Play-Fi lze pohodlně ovládat prostřednictvím aplikace pro Android, iOS nebo Windows, odkud lze mít pod kontrolou jednotlivé reproduktory v domácnosti nebo vytvářet jejich skupiny. Pokud máte doma Amazon Echo či jiný jiný produkt s asistentkou Alexa, lze využívat i hlasové ovládání. Podporována je také řada služeb pro streamování hudby včetně populárního Spotify.