Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lenovo Terminator S9 s Tegra K1 uvnitř

1.4.2014, Jakub Doležal, aktualita
Televizory už dávno nejsou jen pouhé monitory, ale chtějí nabídnout i řadu multimediálních funkcí. Zářným příkladem je nový televizor od společnosti Lenovo. Uvnitř je totiž schována velmi výkonná Tegra K1 a tím nabídka zdaleka nekončí.
Prostorové 3D zobrazení na zákazníky nezabralo, a tak se výrobci přemístili k jinému trendu, tím by měly být chytré televizory. Jistě takové modely tu již máme, ale jejich funkce byly značně omezené, neboť i výkon čipsetu na náročné operace nestačil. Lenovo se proto rozhodlo využít výkonný čipset od společnosti Nvidia.

Čipset Nvidia Tegra K1 byl představen relativně nedávno, avšak již papírové parametry dávají tušit velmi výkonné řešení, které by si v případě implementace v televizi mohlo troufnout na bleskové surfování po internetu, nebo vysoké datové toky. Ostatně samotný televizor disponuje rozlišením 4K při úhlopříčce 50“.

Samotná Tegra K1 navíc bude součástí externího Smart Card modulu a v budoucnu by tedy neměl být problém jednoduše vyměnit stávající čipset za výkonnější. Po softwarové stránce vsadilo Lenovo na Android ve verzi 4.2, který však prošel řadou úprav, především těch grafických. Časem zřejmě dorazí aktualizace na novější verze.

K televizoru dostanete také speciální dálkový ovladač, který nabízí Bluetooth připojení a tím pádem odpadá nutnost přesného míření na televizi. Překvapí také minimum tlačítek a většina funkcí se tak ovládá pomocí různých gest. Ostatně k tomuto systému ovládání míří i ostatní výrobci.

Lenovo Terminator S9 se prozatím chystá na domovský trh v Číně, kde se bude prodávat za 6000 RMB, což v přepočtu dává velmi příjemných 19 000 Kč. Modul s Tegrou K1 má cenovku 1000 RMB tedy přibližně 3200 Kč. Dostupnost na ostatních trzích zatím není známa, ale při takto nízké ceně by se Terminator S9 jistě prodával velmi dobře.

Zdroj: Engadget
reklama
reklama