Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lenovo K71 – v Číně od příštího týdne

16.4.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Rostoucí výrobce Lenovo je připraven na zahájení prodeje své nové řady Smart TV. Patří sem 42“ sestava s označením Lenovo K71, která je v předprodeji od 10. dubna, byť jen v Číně. Přesto se očekává i pozdější dostupnost ve zbytku světa.
Nové inteligentní televizory Lenovou nejsou žádné tuctové Smart TV. Novou řadu pohání OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich, díky čemuž přístroj umožňuje běh více aplikací naráz, ale i podporu hlasového ovládání. Výpočetním jádrem nové řady bude dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, jehož jádra běží na frekvenci 1,5 GHz. Momentálně se mluví o čtyřech modelech, které budou k dostání v Číně. Největším z nich je 55“ model Lenovo K91, který byl k vidění na lednovém CES 2012.
Lenovo K71 s úhlopříčkou 42 " a zajímavou výbavou


První na trhu však bude Lenovo K71, který je s úhlopříčkou 42 “ nejmenším zástupcem této série. Stejně jako u ostatních modelů nebude ani zde chybět WiFi, avšak s podporou 3D to nemusí být tak horké. Různé zdroje uvádí, že zbylé tři modely podporují 3D obraz bez blikání, ale K71 takového zobrazení nebude schopno vůbec. Jinde se o K71 dočtete opak. Jak to tedy je?
Dálkové ovládání nového Lenovo K71


Lenovo K71 jako takové tedy poběží na výše zmíněném čipu Qualcomm S4. Dále bude vybaveno 5 MPx webkamerou, 42“ IPS LED LCD s rozlišením 1080p Full HD, aplikací obchodu s aplikacemi nebo videopůjčovnou. Ani zde nebude chybět hlasové a pohybové ovládání, WiFi nebo různé hry. O konektivitu se zde dále stará HDMI 1.4a, USB 2.0, LAN i slot na SD karty.
...je jen jednou z možností ovládání televizoru (na obrázku herní ovladač)


Dále přístroj využívá grafický engine Wisdom Genes 3D, technologii prostorového zvuku SRS TruSurround HD i digitální dekodéry pro Dolby Digital a DTS 2.0. Televizor s obnovovací frekvencí 120 Hz je dodáván nejen s dálkovým ovládáním, ale i herním ovládáním a 3D brýlemi. Takže Lenovo K71 bude schopné zobrazit 3D obraz (ať už video nebo přibalenou hru TurboFly 3D). Nejspíš však půjde o aktivní metodu. V předprodeji je televizor k dostání za doporučenou cenu 6499 juanů, což odpovídá 19 500 korunám. Na čínském trhu se Lenovo K71 má objevit někdy během příštího týdne. Dostupnost mimo Čínu není zatím známa.
Lenovo K71 - první Smart TV této společnosti, zatím dostupná jen v Číně


Zdroj: HiTechReview, Engadget.com, Aeriphone.com