Lenovo G66: malé multimediální centrum se 4K a starším Androidem

Lenovo G66: malé multimediální centrum se 4K a starším Androidem
, , aktualita
V čínských internetových obchodech se objevilo nové multimediální centrum od Lenova, které kromě svého designu zaujme podporou 4K rozlišení a rozumnou cenou. Největším zklamáním může být zastaralá verze Androidu.
reklama
Lenovo známe především díky počítačům nebo smartphonům, ale multimediální centra k televizorům? I takové zařízení můžeme najít v nabídce této značky, i když s dostupností na mezinárodních trzích je to horší. Lenovo G66 (dříve označované jako Lenovo MiniStation) však můžeme najít v nabídce některých známých čínských internetových obchodů, které posílají zboží do celého světa. Multimediální centrum má tvar krychle, v jejímž nitru můžeme najít čtyřjádrový procesor Rockchip RK3288 doplněný o 2GB operační paměť a 16GB vnitřní úložiště pro aplikace a multimediální soubory.
 
 
Krabička podporuje obsah až ve 4K rozlišení s kódováním H.265, poradí si však také s mnoha dalšími formáty videí, zvuků a obrázků. Zařízení běží na Androidu 5.1.1 Lollipop, což není zrovna nejaktuálnější verze operačního systému od Googlu. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1, zatímco nabídka portů zahrnuje HDMI ,RJ-45, USB 2.0 a proprietární napájecí konektor. Součástí balení je samozřejmě dálkový ovladač. Díky malým rozměrům nezabere toto multimediální centrum mnoho místa v obývacím pokoji.
 
Lenovo G66 je možné objednat za cenu okolo 65 dolarů, v přepočtu 1 400 Kč bez DPH. Při objednávání zboží z Číny je však nutné počítat s dalšími náklady, především s doplatkem DPH.
 
Technické parametry multimediálního centra Lenovo G66 (MiniStation):
  • Procesor: čtyřjádrový Rockchip RK3288 (Cortex-A17)
  • RAM: 2 GB
  • Interní úložiště: 16 GB
  • Bezdrátová konektivita: Wi-FI 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1
  • Porty: HDMI, RJ-45, USB 2.0, napájecí port
  • Příslušenství: dálkový ovladač (napájen 2 x AAA bateriemi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik