Lenovo G66: malé multimediální centrum se 4K a starším Androidem

Lenovo G66: malé multimediální centrum se 4K a starším Androidem
, , aktualita
V čínských internetových obchodech se objevilo nové multimediální centrum od Lenova, které kromě svého designu zaujme podporou 4K rozlišení a rozumnou cenou. Největším zklamáním může být zastaralá verze Androidu.
K oblíbeným
reklama
Lenovo známe především díky počítačům nebo smartphonům, ale multimediální centra k televizorům? I takové zařízení můžeme najít v nabídce této značky, i když s dostupností na mezinárodních trzích je to horší. Lenovo G66 (dříve označované jako Lenovo MiniStation) však můžeme najít v nabídce některých známých čínských internetových obchodů, které posílají zboží do celého světa. Multimediální centrum má tvar krychle, v jejímž nitru můžeme najít čtyřjádrový procesor Rockchip RK3288 doplněný o 2GB operační paměť a 16GB vnitřní úložiště pro aplikace a multimediální soubory.
 
 
Krabička podporuje obsah až ve 4K rozlišení s kódováním H.265, poradí si však také s mnoha dalšími formáty videí, zvuků a obrázků. Zařízení běží na Androidu 5.1.1 Lollipop, což není zrovna nejaktuálnější verze operačního systému od Googlu. O bezdrátovou konektivitu se starají technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1, zatímco nabídka portů zahrnuje HDMI ,RJ-45, USB 2.0 a proprietární napájecí konektor. Součástí balení je samozřejmě dálkový ovladač. Díky malým rozměrům nezabere toto multimediální centrum mnoho místa v obývacím pokoji.
 
Lenovo G66 je možné objednat za cenu okolo 65 dolarů, v přepočtu 1 400 Kč bez DPH. Při objednávání zboží z Číny je však nutné počítat s dalšími náklady, především s doplatkem DPH.
 
Technické parametry multimediálního centra Lenovo G66 (MiniStation):
  • Procesor: čtyřjádrový Rockchip RK3288 (Cortex-A17)
  • RAM: 2 GB
  • Interní úložiště: 16 GB
  • Bezdrátová konektivita: Wi-FI 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1
  • Porty: HDMI, RJ-45, USB 2.0, napájecí port
  • Příslušenství: dálkový ovladač (napájen 2 x AAA bateriemi)
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik