Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lenovo Cast uvede vlastní Chromecast

1.6.2015, Jakub Doležal, aktualita
Google Chromecast se stále těší nesmírné popularitě a toho hodlá využít Lenovo, které uvádí vlastní model označený Cast. Co konkrétně nabídne krabička ve tvaru puku oproti ostatním při ceně pouhých 49 dolarů?
Lenovo se prozatím oblasti televizorů a multimédií věnuje velmi okrajově a v Evropě či USA ji tak známe spíše jako výrobce telefonů či notebooků. Tato situace se však brzy změní, neboť za pár měsíců dorazí novinka, která se hodlá usadit ve vašem obývacím pokoji.

Primárním účelem Lenovo Cast je vytvořit bezdrátový most mezi vaším telefonem, tabletem či notebookem a televizorem. Řada domácností má totiž na televizním stolku starší modely, které funkce zrcadlení obrazu neumí. Lenovo k tomu využije technologií jako DLNA nebo Miracast.

Krabičku tvarově připomínající puk pro lední hokej připojíte do domácí sítě přes Wi-Fi a podporováno je jak pásmo 2,4 GHz, tak 5 GHz. Propojení s televizorem obstará HDMI verze 1.3 a není tedy překvapením, že výrobce deklaruje přenos rozlišení do 1080p, přičemž je Lenovo Cast certifikován i pro šifrované HDCP. Majitele chytřejších ovladačů potěší HDMI-CEC.

Lenovo Cast si bude rozumět se zařízeními s operačním systém Android 4.3 (a výše), Windows 8.1 a iOS (bez určení verze). Příchod na trh je plánován na srpen 2015 a cena je stanovena na 49 dolarů.

Zdroj: Lenovo, FlatpanelsHD