Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED/plazmové TV Panasonic budou větší

22.9.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Nedávný veletrh IFA 2011 ukázal plno novinek i konceptů. Mimo jiné tak návštěvníci mohli postřehnout pár menších změn, které chystá společnost Panasonic. V roce 2012 tak např. přijdou větší LCD TV s LED podsvícením a dokonce i plazmy tohoto výrobce.
I když nová řada TV Panasonic bude odhalena až na veletrhu CES 2012, konaném v lednu, japonský gigant už na letošním IFA utrousil pár drobků ohledně TV pro rok 2012. Tím největším je prohlášení o prodeji znatelně větších LCD TV s podsvícením LED. Úhlopříčka současných LCD televizorů Panasonic měří 37 až 42 palců. U plazmových obrazovek se pak jedná o větší rozměry. Příští rok se však velikosti televizorů LCD/LED a plazem Panasonic mají překrývat.


Panasonic VT30 – plazma s úhlopříčkou 65“, za rok se mají objevit ještě větší modely.


Stanovené limity na plazmu by měly padnout, takže lze očekávat i 103“ monstra, přestože současný největší model plazmy Panasonic měří 65“ v úhlopříčce panelu. Už dnes totiž nabídka společnosti obsahuje profesionální monitory o úhlopříčce 85“ a 103“. Další změnou bude přejmenování televizorů Panasonic s připojením na internet na Smart Viera. Na IFA 2011 navíc firma uvedla možnost nakupování TV aplikací k stávající nabídce těch zdarma stažitelných. Na závěr je ještě dobré zmínit, že jednou z nových prémiových položek je elektronický obchod Panasonic store, kde si uživatelé mohou kupovat periferie (jako jsou např. 3D brýle stejné značky).

Zdroj: FlatpanelsHD