www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Leadtek a nová karta pro zpracování videa

Leadtek a nová karta pro zpracování videa
, , Aktualita
Leadtek přichází s novým řešením pro zpracování videa v podobě karty WinFast PxVC1100 a software Pegasys TMPGEnc 4.0 XPress, které označuje za přímo revoluční, což jsou silná slova, ale podívejme se nakonec, co je nám vlastně nabízeno.
K oblíbeným
reklama
Leadtek WinFast PxVC1100 tedy přichází dohromady s aplikací TMPGEnc 4.0 XPress od Pegasys. Ta má nabídnout funkce, kdežto karta WinFast zase výkon, ale i kompaktnost. To je dané malým chladičem, ale především tím, že jde o nízkoprofilovou kartu vhodnou i do menších skříní.WinFast PxVC1100 je zástupce karet pro akceleraci převodů do MPEG2/H.264 s pomocí Stream procesorů SpursEngine od firmy Toshiba. Uplatní se zde také Synergistic Processing Element (SPE), jenž je založený na technologii Cell Broadband Engine. Karta se chladí jednoslotovým pasivem se zapuštěným ventilátorem a je určena pro rozhraní PCI Express. Díky své výbavě umožňuje tato karta dle údajů výrobce až o 75 procent rychlejší převod videa a zajistí nižší vytížení procesoru (až o 80 procent).TMPGEnc 4.0 XPress je pak standardně dodávaný software pro zpracování videa s podporou SpursEngine. Můžeme také zpracovávat zvuk, slučovat obrazové i zvukové stopy a pokud máme v počítači rovněž kartu podporující NVIDIA CUDA, dočkáme se zvýšení výkonu až o 558 procent. Kromě toho Leadtek nabízí specializovaný SDK (Software Development Kit) pro tvorbu vlastních specializovaných aplikací využívajících kartu WinFast PxVC1100.

Ve standardním balení dostaneme kromě karty a aplikace také příslušnou nízkoprofilovou záslepku a redukci napájení.

Zdroj: TZ Leadtek
reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik