reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD/OLED aliance Sony a Toshiby

24.6.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Podle japonského deníku Nikkei brzo dojde ke sloučení částí dvou japonských výrobců elektroniky Toshiba a Sony. Má jít o divize zabývající se vývojem a výrobou OLED i LCD panelů. Na oficiální vyjádření se ještě čeká.
Přes vedoucí roli Sharpu v rámci japonského trhu s obrazovkami je na globálním trhu cítit dominance jihokorejských gigantů LG a Samsung. Jsou to právě tito dva výrobci, kteří stojí za podporou technologie OLED i výstavbou nových továren na výrobu těchto obrazovek. Pro japonské výrobce je to pak docela nepříjemný budíček, který burcuje k většímu zaměření na panely OLED.


Sony nebo Toshiba? V obrazovce rozdíl nehledejte...

Podle této zvěsti se sloučení nemá týkat výroby televizorů jako celku, ale pouze jejich obrazovek. Částečné sloučení má umožnit společnostem čerpat výhody plynoucí z takové spolupráce, které ve výsledku zlepší jejich pozici na globálním trhu. Stejný zdroj pak tvrdí, že hlavní pozornosti se budou těšit malé displeje malých zařízení, jako jsou mobilní telefony, GPS navigace a tablet PC. Důraz samozřejmě bude kladen na panely OLED, kvůli neutuchající víře, že jednou nahradí LCD.

Třešničkou na dortu je pak zpráva, že japonský investiční fond Innovation Network Corp of Japan (podporovaný japonskou vládou) nalil do nové aliance takové množství peněz, že tento fond bude vlastnit 70–80 % akcií firmy vzniklé fúzí Sony a Toshiby. Zbytek akcií si pak mezi sebou rozdělí obě zúčastněné společnosti. Zároveň to bude znamenat zánik divizí Toshiba Mobile Display a Sony Mobile Display. Obě firmy sice zatím oficiálně mlčí, ale podle Nikkei má k samotnému sloučení dojít už koncem tohoto roku.

Zdroj: Flatpanels HD