Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lagardère hází očka po Óčku

12.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
TV Óčko asi není třeba dlouze představovat. Po vysílání pomocí DVB-S/C a internetu došlo k pokusu o celostátní DVB-T. Následoval propad do ztráty. Blýská se ale na lepší časy – zájem o koupi projevila francouzská skupina Lagardère.
Česká obdoba MTV, hudební stanice Óčko, asi brzo změní vlastníka. Podle deníku E15 totiž probíhají jednání mezi mediální skupinou Mafra a francouzskou Lagardère. Oba investoři už přitom své zastoupení na českém trhu mají (i mimo diskutovanou stanici). Specializací společnosti Mafra jsou přitom tištěné média, kdežto francouzská skupina je v ČR zastoupena řadou rádiových stanic (konkrétně jimi jsou Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Dance Radio, Koule.cz, Europa 2, Regie Radio Music, Motomail.cz a Pigy.cz).


Webová stránka - vizitka každé firmy Zdroj: Ocko.idnes.cz


Nepřekvapí proto ani očividný zájem Lagardère o možnost akvizice nebo přinejmenším spolupráce s televizí Óčko. Hospodaření tohoto kanálu pro mladé přitom nevypadá úplně nejlépe. V roce 2009 totiž tato malá televize utrpěla ztrátu 29,4 milionů korun, kterou se loni podařilo snížit na „pouhé“ 3 miliony. Pro nynější příjem Óčka je potřeba přípojka společnosti UPC, satelit (Skylink, CS Link, Digi TV, freeSAT), IPTV (O2 TV) nebo dostatečný signál 4. multiplexu DVB-T (který pokrývá 26 % populace ČR). Navíc ještě existuje stream Óčka pro smartphony.
Zdroj: BroadbandTVNews, Legardere, E15