Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Krádež technologie OLED – stopy míří do Číny

6.7.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Korejský gigant Samsung se ještě nedostal ze soudní pře se značkou Apple a už má další problém. Nyní je však spolu s LG v roli postiženého. Obviněné měla zajímat technologie OLED. Podle tiskové agentury Yonhap News vedou stopy do Číny.
V dubnu tohoto roku se vyskytla zpráva o tom, že došlo ke krádeži technologie OLED společnosti Samsung. Následovalo zatýkání 11 osob. Nyní se vyskytl další případ, kdy měly ukradené data koupit čínské firmy. V podezření je izraelská společnost Orbotech, která měla odcizit firemní „know-how“ LG Display a Samsung. Konkrétně se jednalo o návrh technologie OLED a samotnou výrobu panelů. Korejská policie dále podezřívá čínskou BOE, že byla jedním z kupců těchto dat. Tato firma zrovna staví ve Vnitřním Mongolsku OLED továrnu 5,5. generace.
Korejští výrobci jako oběti průmyslové špionáže na zakázku z Číny a Taiwanu


Šest zaměstnanců Orbotech provádělo rutinní prohlídku továrního zařízení firem LG a Samsung. Přitom měli vyfotografovat diagramy obvodů 55“ OLED panelů. Fotografie byly uloženy na paměťových kartách, které byly pašovány v botách, opascích a peněženkách. Závěrem je dobré připomenout, že OLED technologie je pro Jižní Koreu extrémně důležitý artikl. A zboží to je opravdu „horké“. Jen globální trh s AMOLED má odhadní hodnotu 80 miliard amerických dolarů (1,64 bilionů korun) a to se zatím jednalo především o obrazovky mobilních telefonů!

Zdroj: FlatPanelsHD