Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kozousch

| Svět hardware
Registrace: 8.1.2011
Komentářů: 24, score 0.2 | Svět hardware: 7/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 17.3.2011 s hodnocením +2:
Doporučuji akustické textilie namočit ve studené vodě a přiložit na čelo. Všichni nebydlí v panelovém holobytě a majitelé levných 5.1 sestav nemají tak vysoké nároky jako pravověrní Hi­-Fisté. Akustika místnosti samozřejmě vliv má, ale pro sestavy do 50 tisíc Kč postačí běžný ­"zabydlený­" obývák.
Komentář z 20.7.2012 s hodnocením +1:
To o srovnatelných výrobních nákladech na LCD a plasmové televizory máte z nějakého spolehlivého zdroje? Já žádné informace ­"od zdroje­" nemám, ale moc pravděpodobné se mi to nezdá z jednoduchého důvodu: prodejní ceny jsou při stejných úhlopříčkách a srovnatelných výbavách plusmínus srovnatelné. Přesto výrobci, kteří prodávají obě technologie, v reklamách vnucují prakticky jen a pouze LCD. Rovněž někteří výrobci obou technologií s plazmami skončili a pokračují jen ve výrobě LCD. Proč? Já se domnívám, že vysvětlení je velice jednoduché ­- protože jde o byznys a na plasmách je menší marže ...
Komentář z 28.3.2011 s hodnocením +1:
Dovolím si poznámku k plovoucí podlaze. U nás se výraz plovoucí podlaha chybně používá pro nášlapnou vrstvu podlahy z lamel pohozených na pár milimetrech Mirelonu. Plovoucí podlaha ale neznamená nášlapnou vrstvu z lamel z tvrzeného papíru, laminátu a u těch nejdražších ze skutečného dřeva. Lamelová podlaha na pevném podkladu je z akustického hlediska naprostá katastrofa. Horší už je asi jen dlažba, beton a podobně.

Skutečná plovoucí podlaha je konstrukční řešení celé podlahy a znamená pružné uložení roznášecí vrstvy podlahy. Například já mám doma skutečnou plovoucí podlahu, přestože nášlapnou vrstvu tvoří PVC.

Konstrukce je taková, že na nosné vrstvě je 40 mm vysoká pružná vrstva minerální vlny, na minerální vlně leží dvě vrstvy OSB desek jako roznášecí vrstva, které nejsou nijak pevně spojeny s nosnou vrstvou ani zdmi, a na OSB deskách leží čtyřmilimetrové PVC.