www.tvfreak.cz
>
>
>

Koronavirus naruší výrobu televizí nejméně do května

Koronavirus naruší výrobu televizí nejméně do května
, , aktualita
Řada výrobců televizorů se potýká se sníženým objemem výrobu až o 30 %, a to kvůli koronaviru. Epidemie by měla výrobu ovlivňovat i v následujících měsících, i když v menší míře. Negativní vliv na prodej by mohlo mít zrušení sportovních akcí jako EURO.
K oblíbeným
reklama
Epidemie onemocnění COVID-19 způsobila zrušení nebo přesunutí celé řady akcí a negativně se podepisuje také na filmovém průmyslu. Vrásky na čele ovšem způsobuje také výrobcům televizorů, a to ze dvou důvodů. Na jedné straně je totiž pokles výroby, ale na druhé straně rovněž snížení zájmu o nákup nového modelu mezi zákazníky.
 
Výroba většiny televizorů a jejich komponentů probíhá v Asii, přičemž právě země jako Čína nebo Jižní Korea jsou epidemií nového koronaviru zasaženy vůbec nejvíce. Kvůli karanténě a nakažení pracovníků musela být omezena výroba v některých továrnách, někde mohlo podle zpráv v médiích dojít i několikadenní odstávce. V únoru a na začátku března mělo podle odhadů dojít k omezení objemu výroby až o 30 %. A k obnovení v plném rozsahu rozhodně nedojde hned. Spekuluje se, že produkce bude znatelně ovlivněna minimálně do letošního května, i když vzhledem ke zlepšující se situaci v Číně by v květnu mohla být výroba televizorů nižší jen o 15 % proti normálnímu stavu.
 
 
Na druhou stranu vývoj epidemie je poměrně těžko odhadnutelný, proto by výrobci měli počítat s nejhorším. Výrazně postižen byl následky koronaviru také pátý největší výrobce televizorů na světě – Xiaomi. Dodávky televizí na domácí trh v březnu údajně sníží o 20 %, v dubnu potom o 10 až 15 %. Přesto zatím Xiaomi nepřistoupilo k úpravě svých plánů na celý rok 2020, neboť doufá, že ztráty v Číně vykompenzuje vyššími prodeji na rostoucích trzích v Indii a jihovýchodní Asii. Společnost se svými televizory také pomalu proniká na evropské trhy a koncem roku snad své cenově výhodné modely nabídne i zákazníkům ze severní Ameriky.
 
Co se týče USA, maloobchodní gigant Walmart se zatím nepotýká s nedostatky skladových zásob, ale k problémům by mohlo dojít od druhé poloviny dubna. Mnohem menší problémy než Xiaomi zažívá Samsung a další výrobci, kteří značnou část své výroby koncentrují mimo Čínu. Jedná se o továrny v dosud méně zasažených oblastech, jako je Vietnam, Mexiko, Maďarsko nebo Česká republika. Čínské výrobce ovšem kromě zpomalení výroby ohrožují také rostoucí ceny LCD panelů. Očekávají tedy, že pekingská vláda stimuluje trh pomocí dotací a jiných nástrojů, a to nejlépe před nákupním festivalem 618 v polovině června.
 
Výrobci televizorů se obávají také rušení velkých sportovních událostí, nebo%t před jejich konáním dochází ke zvýšeným prodejům televizorů. Asociace UEFA naznačila, že letošní EURO 2020 by mohlo být posunuto o rok, i když definitivně se o osudu tohoto turnaje rozhodne příští týden. Otazník zatím visí také nad olympiádou, ačkoliv organizátoři důrazně upozorňují, že zrušení nebo přesun nepřipadá v úvahu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik