Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Korejští výrobci si udržují prvenství v prodeji TV

30.8.2011, Martin Stančík, aktualita
Korejské firmy Samsung a LG Electronics si v prvním čtvrtletí tohoto roku podle posledních údajů analytické společnosti DisplaySearch v prodeji televizorů na světovém trhu udržely svá vedoucí místa.
DisplaySearch měřil zastoupení jednotlivých výrobců televizorů na světovém trhu podle jejich příjmů. Jedničkou byl v prvním čtvrtletí tohoto roku opět Samsung, jenž si ukrojil z pomyslného koláče celkových příjmů všech výrobců televizorů 22.6 % (v předchozím čtvrtletí to bylo 22.2 %). V prodeji CRT a plasmových televizorů však Samsung skončil na druhém místě. Celkově je tato společnost jedničkou v prodeji všech televizorů ve většině regionů kromě Číny a Japonska, kde dominují místní značky.


Druhou příčku si udržel konglomerát LG Electronics, který si v prvním čtvrtletí tohoto roku "ukořistil" 14.4 % celkových příjmů, což není proti předchozímu čtvrtletí velká změna. Na třetí příčce se umístilo japonské Sony s 11.7 % (nárůst o 0.3 %). Na čtvrté pozici pak vystřídal (po akvizici televizní divize Sanyo) Panasonic Sharp. Pokud se podíváme na segment 3D TV, i zde podle DisplaySearch dominoval Samsung s 35 % globálního trhu. Korejský výrobce tak na první pozici vystřídal Sony. V oblasti plazmových 3D TV je však na první příčce Panasonic s 48 %.

Zdroj: HDTVTest