www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Konec LCD televizorů Sharp v Evropě

Konec LCD televizorů Sharp v Evropě
, , aktualita
Japonský Sharp chce zavřít výrobu LCD televizorů v Evropě, soudě podle zpráv v japonských médiích. Od počátku měsíce se šíří zvěsti o restrukturalizaci evropské větve. Hovoří se o možném licencování výroby zahraničním partnerům, jakým je TP Vision.
K oblíbeným
reklama
Japonský výrobce televizorů Sharp chce ukončit výrobu LCD televizorů v Evropě. Už počátkem tohoto měsíce to sdělily japonské média. Dále však uvádí, že výroba nejspíš bude licencována zahraničním partnerům. Tento krok ale není tak překvapivý, jak by se mohlo zdát. Není to tak dávno, co Sharp ukončil evropskou výrobu solárních panelů. Chce tím zastavit masivní finanční ztráty.

Přes veškerou snahu to Sharp neměl v Evropě lehké. Příkladem může být spuštění továrny na LCD televizory v Polsku v roce 2007. Podle agentury pro průzkum trhu NPD DisplaySearch se však tento i další záměry minuly účinkem. Dokazují to čísla z minulého roku. Sharp tehdy získal pouhých 1,6 % tržeb z prodeje LCD televizorů v Evropě. Tyto problémy se ale netýkají pouze Evropy. Posledních několik let znamenaly pro společnost setrvalou ztrátu. V prvním čtvrtletí 2012 Sharp zaznamenal rekordní čistou ztrátu 383 miliard yenů (kolem 76,6 miliard korun).

Z této ztráty se už japonský gigant nevzpamatoval. Svědčí o tom prohlášení jednoho z představitelů společnosti z listopadu 2012. Prohlásil tehdy, že má obavy, jestli se Sharp v tomto odvětví vůbec bude schopný udržet. Uznávané japonské periodikum Nikkei předpokládá, že dalším krokem společnosti bude prodej polské továrny. Výroba má být následně outsourcována do rukou taiwanské TPV Technology, která je největším výrobcem obrazovek na světě. Holandská značka Philips uzavřela podobnou dohodu s TP Vision, dceřinou společností TPV Technology. Logo Sharp se tak nejspíš stane pouhou nálepkou na „železe“, které vyrobila TP Vision.

Zdroj: HDTVtest
Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala