www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Konec LCD televizorů Sharp v Evropě

Konec LCD televizorů Sharp v Evropě
, , aktualita
Japonský Sharp chce zavřít výrobu LCD televizorů v Evropě, soudě podle zpráv v japonských médiích. Od počátku měsíce se šíří zvěsti o restrukturalizaci evropské větve. Hovoří se o možném licencování výroby zahraničním partnerům, jakým je TP Vision.
K oblíbeným
reklama
Japonský výrobce televizorů Sharp chce ukončit výrobu LCD televizorů v Evropě. Už počátkem tohoto měsíce to sdělily japonské média. Dále však uvádí, že výroba nejspíš bude licencována zahraničním partnerům. Tento krok ale není tak překvapivý, jak by se mohlo zdát. Není to tak dávno, co Sharp ukončil evropskou výrobu solárních panelů. Chce tím zastavit masivní finanční ztráty.

Přes veškerou snahu to Sharp neměl v Evropě lehké. Příkladem může být spuštění továrny na LCD televizory v Polsku v roce 2007. Podle agentury pro průzkum trhu NPD DisplaySearch se však tento i další záměry minuly účinkem. Dokazují to čísla z minulého roku. Sharp tehdy získal pouhých 1,6 % tržeb z prodeje LCD televizorů v Evropě. Tyto problémy se ale netýkají pouze Evropy. Posledních několik let znamenaly pro společnost setrvalou ztrátu. V prvním čtvrtletí 2012 Sharp zaznamenal rekordní čistou ztrátu 383 miliard yenů (kolem 76,6 miliard korun).

Z této ztráty se už japonský gigant nevzpamatoval. Svědčí o tom prohlášení jednoho z představitelů společnosti z listopadu 2012. Prohlásil tehdy, že má obavy, jestli se Sharp v tomto odvětví vůbec bude schopný udržet. Uznávané japonské periodikum Nikkei předpokládá, že dalším krokem společnosti bude prodej polské továrny. Výroba má být následně outsourcována do rukou taiwanské TPV Technology, která je největším výrobcem obrazovek na světě. Holandská značka Philips uzavřela podobnou dohodu s TP Vision, dceřinou společností TPV Technology. Logo Sharp se tak nejspíš stane pouhou nálepkou na „železe“, které vyrobila TP Vision.

Zdroj: HDTVtest
reklama
Nejnovější články
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů