Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Konec analogu v Jižních Čechách, následovat bude Ústecko a Brněnsko

, , aktualita
Konec analogu v Jižních Čechách, následovat bude Ústecko a Brněnsko
Už za týden, tedy 30. června 2010, bude definitivně ukončeno pozemní analogové televizní vysílání v územní oblasti České Budějovice. Diváci zde budou moci nadále sledovat pouze digitální vysílání.
Konec analogu v Jižních Čechách, následovat bude Ústecko a Brněnsko
„Všechny podmínky stanovené pro přechod na digitální televizní vysílání byly splněny. Nic nebrání tomu, aby digitalizace v České republice postupovala podle plánu. 30. června bude proto ukončeno pozemní analogové TV vysílání z vysílačů České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a Tábor – Radimovice,“ řekl národní koordinátor přechodu na digitální vysílání Zdeněk Duspiva na tiskovém brífinku ke konci analogového vysílání na jihu Čech.


Postup digitalizace v České republice (zdroj: digitalne.tv).

Spolu s vypnutím analogového televizního vysílání bude také přeladěn kanál, na kterém vysílá druhý multiplex, obsahující programy TV Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, TV Barrandov a R1. Doposud vysílal na přechodném 50. kanálu, s vypnutím analogu začne vysílat na finálním kanálu 39.

Dalšími regiony, kde se blíží vypínání pozemního analogového televizního vysílání, jsou územní oblasti Ústí nad Labem a Brno-město. Na Ústecku dojde 31. 8. 2010 k vypnutí analogových vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora, v Brně to budou 30. 9. vysílače Brno – Barvičova a Brno – Hády. Proces digitalizace poběží v České republice až do poloviny roku 2012.

Zdroj: digitalne.tv