Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“

10.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Možná si ještě pamatujete na doby, kdy byly poměrně běžně dostupné kombinace televizoru s přehrávačem videokazet, později DVD. V dnešní době streamovacích službě typu Netflix by se mohlo zdát, že fyzické disky ztratily smysl. A pokud někdo vyžaduje kvalitu, sáhne po UHD Blu-ray discích. Sharp je ovšem jiného názoru a na český trh nedávno uvedl model LC-24DHG5112E. Nyní se dostáváme k tomu, proč televizor v titulku označuji jako „novinku“. V zahraničí e totiž tento televizor prodává již několik let, takže se zdá, že výrobce čistí sklady. Bavíme se ovšem o low-endu, kde vývoj zdaleka neprobíhá tak rychle, proto by stáří modelu nemělo představovat větší problém.
 

O titul televizoru s nejtenčími rámečky se tento model utkat nemůže
 
Sharp LC-24DHG5112E je cenově dostupná LCD TV pro ty, kdo nestojí o chytré funkce a podporu aplikací, ale chtějí mít kde přehrát svou sbírku DVD. Ano, bavíme se o „hloupém“ televizoru bez připojení k internetu a pokročilého operačního systému. Úhlopříčka 24 palců (neboli 60 cm) tuto novinku předurčuje k použití v ložnicích nebo dětských pokojích, případně na chalupách. Proto neurazí ani nižší rozlišení HD Ready, které značí 1366 x 768 pixelů. I v této kategorii nalezneme technologii pro vyhlazení pohybu, kterou výrobce označil jako Active Motion.
 

Integrovaný DVD přehrávač způsobil vyšší tloušťku televizoru
 
Kromě integrovaného DVD přehrávače je tato televize vybavena také portem USB, který umožňuje přehrávat např. videa v oblíbených formátech včetně AVI, MKV, MP4 nebo TF. Krokě toho si samozřejmě poradí také s obrázkovými a zvukovými soubory. Samozřejmostí jsou tunery pro DVB-T2 (HEVC/H.265), DVB-T, DVB-C a DVB-S2. Žádné zázraky v oblasti zvuku nečekáme, neboť televizor disponuje dvojicí 3W reproduktorů. Jejich výstup by měla vylepšovat podpora DTS TruSurround. Nechybí relativně standardní nabídka konektorů, která zahrnuje také dvojici HDMI 1.4 (s podporou ARC a CEC). Sharp LC-24DHG5112E lze zakoupit za 4 490 Kč, i když některé obchody nabízí televizor o pár stovek levněji.