www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“

Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
, , aktualita
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
K oblíbeným
reklama
Možná si ještě pamatujete na doby, kdy byly poměrně běžně dostupné kombinace televizoru s přehrávačem videokazet, později DVD. V dnešní době streamovacích službě typu Netflix by se mohlo zdát, že fyzické disky ztratily smysl. A pokud někdo vyžaduje kvalitu, sáhne po UHD Blu-ray discích. Sharp je ovšem jiného názoru a na český trh nedávno uvedl model LC-24DHG5112E. Nyní se dostáváme k tomu, proč televizor v titulku označuji jako „novinku“. V zahraničí e totiž tento televizor prodává již několik let, takže se zdá, že výrobce čistí sklady. Bavíme se ovšem o low-endu, kde vývoj zdaleka neprobíhá tak rychle, proto by stáří modelu nemělo představovat větší problém.
 

O titul televizoru s nejtenčími rámečky se tento model utkat nemůže
 
Sharp LC-24DHG5112E je cenově dostupná LCD TV pro ty, kdo nestojí o chytré funkce a podporu aplikací, ale chtějí mít kde přehrát svou sbírku DVD. Ano, bavíme se o „hloupém“ televizoru bez připojení k internetu a pokročilého operačního systému. Úhlopříčka 24 palců (neboli 60 cm) tuto novinku předurčuje k použití v ložnicích nebo dětských pokojích, případně na chalupách. Proto neurazí ani nižší rozlišení HD Ready, které značí 1366 x 768 pixelů. I v této kategorii nalezneme technologii pro vyhlazení pohybu, kterou výrobce označil jako Active Motion.
 

Integrovaný DVD přehrávač způsobil vyšší tloušťku televizoru
 
Kromě integrovaného DVD přehrávače je tato televize vybavena také portem USB, který umožňuje přehrávat např. videa v oblíbených formátech včetně AVI, MKV, MP4 nebo TF. Krokě toho si samozřejmě poradí také s obrázkovými a zvukovými soubory. Samozřejmostí jsou tunery pro DVB-T2 (HEVC/H.265), DVB-T, DVB-C a DVB-S2. Žádné zázraky v oblasti zvuku nečekáme, neboť televizor disponuje dvojicí 3W reproduktorů. Jejich výstup by měla vylepšovat podpora DTS TruSurround. Nechybí relativně standardní nabídka konektorů, která zahrnuje také dvojici HDMI 1.4 (s podporou ARC a CEC). Sharp LC-24DHG5112E lze zakoupit za 4 490 Kč, i když některé obchody nabízí televizor o pár stovek levněji.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář