Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Klipsch představuje zvukotěsná sluchátka Mode M40

23.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Americká společnost Klipsch se specializuje především na výrobu amplionů. Nyní však přišla se sluchátky Mode M40, které si zaslouží pozornost. Tato velká sluchátka totiž využívají speciální technologii na eliminaci okolního zvuku.
Sluchátka Mode M40 Klipsch využívají speciální bateriově poháněný systém, který blokuje okolní zvuky. Tento systém dokáže na jednu baterii běžet až 45 hodin. Sluchátka jej samozřejmě ke svému fungování nepotřebují, akorát v takovém případě bude uživatel ochuzen o údajně čistý zvuk. Tělo této zvukové periferie mělo být vytvořeno z kvalitního a odolného materiálu, který se používá při výrobě brýlí. Polštářky na reproduktorech zase jsou potaženy kůží a kabel je pro změnu zabalen v látce, která má zamezit nepříjemnému zamotávání (které navíc může poškodit vodiče uvnitř). Celková hmotnost výrobku přitom činí znatelných 356 gramů.

Po technické stránce jsou M40 vybavena dvojicí 40mm hlubokotónových jednotek a dvěma 15mm reproduktory pro vysoké tóny (na každé ucho dvojice 40mm + 15mm). Frekvenční odezva se pohybuje od 20 Hz do 20 kHz (standardní rozpětí), vstupní odpor při 1 kHz činí 32 Ω, kdežto citlivost na 1 mW a 15 mm je 97,5 dB. Vzhled sluchátek odráží jejich určení k produktům firmy Apple. I kvůli tomu jsou vybavena třítlačítkovým in-line mikrofonem, který je kompatibilní se zařízeními iPad, iPod Touch (od 2. generace výše), iPod Nano (4. generace a novější), iPhone 3 GS, iPhone 4 včetně iPhone 4S (i když je tento údaj neoficiální). Jen ta cena je poněkud přemrštěná. Uznejte sami, za 9 250 korun (299 liber na stránkách výrobce) je možné pořídit rovnou dvoje sluchátka Sennheiser HD 598 a ještě zbude cca 2 000 korun.

Zdroj: HiTechReview
reklama
reklama