Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema

5.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Zájemci o nový soundbar, kteří si za kvalitu rádi připlatí, mohou do svého hledáčku přidat čtyři novinky od americké značky Klipsch. Jsou součásti nové řady Cinema, která cílí nejen na filmové, fanoušky, ale najde své uplatnění také při poslechu hudby nebo hraní her. Na výběr jsou čtyři modely z různých cenových kategorií. Všechny soundbary mají dřevěné tělo v černé barvě a jsou dodávány spolu s bezdrátovým subwooferem.
 
 
Základní model Klipsch Cinema 400 umožní snadný upgrade zvuku z televizoru. O 2.1kanálové audio se pár 1" výškových reproduktorů Klipsch Tractrix (25 mm) a dvojice 3" středopásmových měničů (76 mm) v kombinaci s 8" bezdrátovým subwooferem (203 mm). Nechybí virtuální prostorový zvuk, zvýraznění dialogů, noční režim ani podpora formátů Dolby Audio. Na trh se dostane tento měsíc s cenovkou 379 liber, v přepočtu 11 000 Kč.
 
Klipsch Cinema 600 staví na základech předchozího modelu, ale rozšiřuje zvuk na 3.1kanálový. Samostatný středový kanál umožňuje dosáhnout jasnějších dialogů. Navíc obsahuje jeden výškový měnič, dva další středové měniče a větší 10" subwoofer. Pokud by chtěl uživatel upgradovat sestavu na 5.1kanálový zvuk, může si dokoupit reproduktory Klipsch Surround 3. Soundbar Cinema 600 je dodáván s dálkovým ovladačem, který obsahuje podsvícená tlačítka a pohybové senzory. Cena byla stanovena na 549 liber a některé české obchody již novinku nabízejí za odpovídajících 15 990 Kč.

 
Klipsch Cinema 800 se proti předchozím modelům chlubí podporou Dolby Atmos. I přes konfiguraci 3.1 (zahrnuje 10" bezdrátový subwoofer) zvládne vytvořit prostorový zvuk odpovídající systému 7.1.4. I v tomto případě lez připojit volitelné reproduktory Surround 3. Podpora Wi-Fi, Amazon Alexa, Google Assistant a Spotify Connect umožňuje soundbar integrovat do chytré domácnosti, zatímco HDMI eARC a přenos videa v 8K rozlišení nebrání připojení k nejnovějším televizorům a dalším produktům pro domácí kino. Cinema 800 se začne prodávat začátkem roku 2021 za 899 liber, tedy asi 26 000 Kč.
 
 
Vlajková loď Klipsch Cinema 1200 zvládne vytvořit plně prostorový zvuk 5.1.4 s Dolby Atmos. Konfigurace zahrnuje integrované reproduktory směřující nahoru, dvojici bezdrátových reproduktorů a ještě 12" bezdrátový subwoofer. Jinak je výbava stejná jako u modelu Cinema 800. Cena se v tomto případě vyšplhala na 1 450 liber, v přepočtu 43 000 Kč. Prodej odstartuje začátkem příštího roku.
 
Zdroj: Forbes.com