Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards

28.11.2021, Milan Šurkala, aktualita
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
Kevin Spacey měl za svůj život mnoho hlavních rolí a před pár lety to byl především seriál House of Cards. Ten ale nakonec skončil docela neslavně. Kvůli sexuálním skandálům byl Spacey ze seriálu vyhozen a 6. série, která už byla napsána a ze které už byly v roce 2017 natočeny dva díly, tak musela být napsána znovu a natočena už bez Spaceyho. 
 
Kevin Spacey v House of Cards
 
Také byla zkrácena z původně plánovaných 13 epizod na pouhých 8 a seriál po této sérii skončil. Produkční společnosti MRC to pochopitelně moc radosti neudělalo, byl to velmi neslavný konec slavného seriálu. Také šlo o nemalý ušlý zisk, který by seriál pravděpodobně ještě dosáhl. Vše tedy došlo až k soudům a nárokům o náhradu škody. Skončilo to nakonec tak, že Spacey (a jeho společnosti M. Profitt Productions a Trigger Street Productions) nakonec bude muset kvůli skandálu zaplatit 31 mil. USD (cca 700 mil. Kč). Náhrada škod pro produkční společnost činí 29,5 mil. USD, 1,2 mil. USD jsou poplatky za advokáty a 235 tisíc USD další náklady.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.