
Od té doby však společnost metodu vylepšila. OLED panely jsou nyní zataveny ve flexibilním substrátu. Lze je ohýbat jakožto skutečně ohebné OLED displeje, které jsou vhodné pro širokou škálu zařízení. Vylepšená metoda YIELDJet FLEX využívá proces TFE (z angl. thin-film encapsulation), jenž panel zapouzdřuje tenkým filmem. Právě tento proces dává panelu jeho tenkost a ohebnost. Prezident a spoluzakladatel společnosti doktor Conor Madigan uvádí, že metoda TFE umožní vznik celé škály nových zařízení.
Jako příklad uvádí smartphone, který lze poskládat jako reklamní prospekt, ohebné hodinky nebo displej kopírující palubní desku automobilu. Metoda rovněž umožní efektivní výrobu velkých OLED televizorů, což se hodí například společnosti Samsung. Metoda TFE je sice vysoce komplexní, ale podle Kateeva daleko účinnější než metoda vakuového vypařování ostatních. Tato metoda používaná ostatními výrobci má dva zásadní problémy: Je pomalá a extrémně neefektivní. OLED panel je tvořen řadou tenkovrstvých materiálů nakupených na sobě. Takto poskládané materiály jsou extrémně náchylné vůči vodě a kyslíku. Stačí jedna malá částice kdekoliv mezi těmito vrstvami, aby vznikl defekt, který znehodnotí celý panel.
YIELDjet FLEX tyto problémy řeší ukládáním vrstev o větší šířce s daleko vyšší rychlostí nanášení. To umožnilo razantní snížení defektů a vysoký nárůst výtěžnosti. Technologie je podle výrobce nejenom rychlejší a mnohem spolehlivější, ale navíc škálovatelná až po tzv. osmou generaci. To značí matečné panely velikosti 98 “ × 86 “ neboli 249 cm × 218 cm. Taková velikost by už pro většinu domácností měla stačit, pokud tedy nepotřebujete televizor přes celou stěnu.
Zdroj: HDTVtest