Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karty Skylink ICE (Výměna) nefungují ve starších přijímačích

27.7.2011, Jiří Piškula, aktualita
S přechodem Skylinku z kódování Cryptoworks na novější Irdeto se v jeho nabídce vloni objevily nově přístupové karty ICE. Jejich výhoda spočívala v tom, že fungovaly jak ve starších dekodérech CryptoWorks, tak i novějších Irdeto. Ne vždy však nefungují.
Karta typu ICE, která je Skylinkem nabízena v rámci služby VÝMĚNA, je určena těm zákazníkům, kteří si zakoupili nebo plánují zakoupit nový satelitní přijímač s dekodérem/modulem Irdeto, ale vlastní kartu CryptoWorks, kterou nelze v novém přijímači používat. Jedná se tedy o výměnu původní karty typu CryptoWorks za novou univerzální kartu typu IRDETO ICE, která má pro uživatele tu velkou výhodu, že funguje jak v nových přijímačích s dekodérem Irdeto, tak v původních přijímačích s dekodérem CryptoWorks. Zákazníkovi tak prodlužuje životnost jeho původního satelitního přijímače a nenutí ho k okamžitému nákupu přijímače nového.


TechniSat DigiPlus STR1 je jedním z přijímačů, ke kterým výroce dodatečně vytvořil novou verzi softwaru s podporou karet Skylink ICE.

Bohužel však tato karta nefunguje 100% spolehlivě v některých starších přijímačích se zastaralým softwarem. Týká se to především těch přijímačů, u kterých již vypršela technická podpora ze strany výrobce, a to před 3 až 5 lety. Na základě rostoucího zájmu zákazníků o karty Výměna vznikl seznam zastaralých přijímačů prodávaných dříve na českém trhu, se kterými ICE karta v jejich integrovaném dekodéru nedokáže spolupracovat.

V tabulce níže je uveden seznam přijímačů, ve kterých nefunguje nová karta Skylink ICE v interním dekodéru. Pokud má divák zájem v těchto přístrojích používat novou kartu, musí si k ní pořídit i nový externí modul s licencovaným systémem Irdeto, eventuálně vyměnit přijímač za nový.

Značka
Model
Aktuální stav
MascomMC1100CRTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
MascomMC1110CR-CITechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
Opticum7500 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
OpentelODS 3600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Opentel1600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Strong6510Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Kaon202 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 230 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 270 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007

K přijímačům TechniSat Digit MF4S (exportní i neexportní verze) a TechniSat DigiPlus STR1 (neexportní verze) byl výrobcem vytvořen nový firmware, který jejich nekompatibilitu s kartami ICE řeší. Aktualizaci můžete provést přímo v přijímačích prostřednictvím satelitu – služba OTA.


Software přijímače TechniSat Digit MF4S můžete rovněž aktualizovat přímo ze satelitu, a zabezpečit si tak bezrpoblémovou funkčnost s kartami Skylink ICE.

Parametry pro příjem služby OTA k přijímačům TechniSat Digit MF4S a TechniSat DigiPlus STR1:

Satelit: Astra 19,2° E
Transpondér: 12604
Polarizace: horizontální
Modulace: DVB-S
PID: 1809
Service ID: 12345

Po aktualizaci softwaru je nutné provést tovární nastavení přístroje a kanály znovu naladit!

V satelitních přijímačích Topfield TF 6000 CR pracují karty Skylink ICE (Výměna) korektně pouze s nejnovější verzí firmwaru: TF-ECNCR 1.00.86. V případě, že máte v přijímači verzi starší, kontaktujte svého prodejce satelitní techniky, který aktualizaci firmwaru zajistí.


Topfield TF 6000 CR potřebuje pro fungování s kartami Skylink ICE software ve verzi TF-ECNCR 1.00.86.

Problémy se spoluprací s karta mi ICE mohou mít i přístroje s universální či Conax čtečkou karet. Tyto čtečky nemají licencovaný dekodér CryptoWorks, Irdeto a jejich stávající či budoucí funkčnost není garantována. Zákazníkům se doporučuje pořídit externí modul s licencovaným systémem Irdeto.

Zdroj: Skylink