Karty Skylink ICE (Výměna) nefungují ve starších přijímačích

Karty Skylink ICE (Výměna) nefungují ve starších přijímačích
, , aktualita
S přechodem Skylinku z kódování Cryptoworks na novější Irdeto se v jeho nabídce vloni objevily nově přístupové karty ICE. Jejich výhoda spočívala v tom, že fungovaly jak ve starších dekodérech CryptoWorks, tak i novějších Irdeto. Ne vždy však nefungují.
K oblíbeným
reklama
Karta typu ICE, která je Skylinkem nabízena v rámci služby VÝMĚNA, je určena těm zákazníkům, kteří si zakoupili nebo plánují zakoupit nový satelitní přijímač s dekodérem/modulem Irdeto, ale vlastní kartu CryptoWorks, kterou nelze v novém přijímači používat. Jedná se tedy o výměnu původní karty typu CryptoWorks za novou univerzální kartu typu IRDETO ICE, která má pro uživatele tu velkou výhodu, že funguje jak v nových přijímačích s dekodérem Irdeto, tak v původních přijímačích s dekodérem CryptoWorks. Zákazníkovi tak prodlužuje životnost jeho původního satelitního přijímače a nenutí ho k okamžitému nákupu přijímače nového.


TechniSat DigiPlus STR1 je jedním z přijímačů, ke kterým výroce dodatečně vytvořil novou verzi softwaru s podporou karet Skylink ICE.

Bohužel však tato karta nefunguje 100% spolehlivě v některých starších přijímačích se zastaralým softwarem. Týká se to především těch přijímačů, u kterých již vypršela technická podpora ze strany výrobce, a to před 3 až 5 lety. Na základě rostoucího zájmu zákazníků o karty Výměna vznikl seznam zastaralých přijímačů prodávaných dříve na českém trhu, se kterými ICE karta v jejich integrovaném dekodéru nedokáže spolupracovat.

V tabulce níže je uveden seznam přijímačů, ve kterých nefunguje nová karta Skylink ICE v interním dekodéru. Pokud má divák zájem v těchto přístrojích používat novou kartu, musí si k ní pořídit i nový externí modul s licencovaným systémem Irdeto, eventuálně vyměnit přijímač za nový.

Značka
Model
Aktuální stav
MascomMC1100CRTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
MascomMC1110CR-CITechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2006
Opticum7500 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
OpentelODS 3600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Opentel1600 CWTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Strong6510Technická podpora ukončena výrobcem v roce 2008
Kaon202 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 230 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007
KaonKSF 270 CXTechnická podpora ukončena výrobcem v roce 2007

K přijímačům TechniSat Digit MF4S (exportní i neexportní verze) a TechniSat DigiPlus STR1 (neexportní verze) byl výrobcem vytvořen nový firmware, který jejich nekompatibilitu s kartami ICE řeší. Aktualizaci můžete provést přímo v přijímačích prostřednictvím satelitu – služba OTA.


Software přijímače TechniSat Digit MF4S můžete rovněž aktualizovat přímo ze satelitu, a zabezpečit si tak bezrpoblémovou funkčnost s kartami Skylink ICE.

Parametry pro příjem služby OTA k přijímačům TechniSat Digit MF4S a TechniSat DigiPlus STR1:

Satelit: Astra 19,2° E
Transpondér: 12604
Polarizace: horizontální
Modulace: DVB-S
PID: 1809
Service ID: 12345

Po aktualizaci softwaru je nutné provést tovární nastavení přístroje a kanály znovu naladit!

V satelitních přijímačích Topfield TF 6000 CR pracují karty Skylink ICE (Výměna) korektně pouze s nejnovější verzí firmwaru: TF-ECNCR 1.00.86. V případě, že máte v přijímači verzi starší, kontaktujte svého prodejce satelitní techniky, který aktualizaci firmwaru zajistí.


Topfield TF 6000 CR potřebuje pro fungování s kartami Skylink ICE software ve verzi TF-ECNCR 1.00.86.

Problémy se spoluprací s karta mi ICE mohou mít i přístroje s universální či Conax čtečkou karet. Tyto čtečky nemají licencovaný dekodér CryptoWorks, Irdeto a jejich stávající či budoucí funkčnost není garantována. Zákazníkům se doporučuje pořídit externí modul s licencovaným systémem Irdeto.

Zdroj: Skylink
reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik