Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kanály Relax, Rebel a Retro startují v pondělí

4.9.2013, Jan Vítek, aktualita
Již v pondělí 9. září bude oficiálně spuštěno vysílání třech nových celoplošných digitálních kanálů Relax, Rebel a Retro, které společně tvoří televizní skupinu Pohoda. Podívejme se na to, co nám tyto kanály nabídnou a jak se profilují.
Kanál Relax se má svou nabídkou zařadit mezi plnoformátové televizní stanice, zatímco Rebel a Retro budou specifické hudební kanály, jejichž zaměření je celkem jasné už z jejich názvů - půjde o rockové zaměření a hudbu staršího data.
- klikněte pro zvětšení -


Relax tak bude určen pro celou rodinu a slibuje zábavné pořady a tváře Petra Novotného či Jiřího Krampola, jenž bude mít vlastní show. Dalším velkým tématem bude cestování, jemuž se stanice Relax bude věnovat pomocí dokumentů i zábavnými pořady, v nichž bude figurovat právě Novotný. Pak nebudou chybět pořady věnující se životnímu stylu a radící divákovi, co dělat v různých životních situacích, třeba v záležitostech práva.

Rebel zase nabídne kromě samotné rockové muziky také pořady o její historii, tematicky zaměřené zpravodajství nebo motorkářský magazín. Dvakrát týdně také bude vysílat koncert vybrané skupiny.

Hudební kanál Retro se chce ve velké míře věnovat českým a slovenským hudebníkům a skupinám. Tento kanál také chce divákovi umožnit si poslechnout také starší hudbu, kterou dosud nepoznal. Do skupiny Pohoda byl přitom začleněn v srpnu a od té doby prošel grafickým redesignem a úpravou programové skladby.

Relax a Rebel odstartují 9. září a budou šířené pomocí DVB-T (multiplex 4), kabelových sítí (UPC a další) a satelitu (Skylink). Retro je pak šířen v DVB-T Regionální síti 7 (multiplex 1a). Pokud budete mít při naladění potíže a přitom jste v místě pokrytí, můžete se dovolat pomoci na infolince 595 694 660. Budete mít ale také možnost sledovat streamované vysílání všech stanic přes Internet.

Dále můžeme zmínit také Rádio Čas, jež působí na Moravě a ve Slezsku a bude také brzy součástí Regionální sítě 7. Toto rádio se zaměřuje na české hity.

Zdroj: TZ Pohoda