Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Kanadský Bluesound uvádí Pulse Soundbar+ s podporou Hi-Res Audio

, , aktualita
Kanadský Bluesound uvádí Pulse Soundbar+ s podporou Hi-Res Audio
Bluesound Pulse Soundbar+ potěší hlavně audiofily, neboť i přes kompaktní design nabídne zvuk ve vysoké kvalitě. Kromě Hi-Res Audio je k dispozici také Dolby Atmos, AirPlay 2 nebo multi-room.
Kanadský Bluesound uvádí Pulse Soundbar+ s podporou Hi-Res Audio
Produkty kanadského výrobce audiotechniky Bluesound sice na českém trhu najdeme spíše jen okrajově, ale mezi zákazníky žádající vysokou kvalitu zvuku si získaly docela dobré jméno. Proto stojí za pozornost i nejnovější přírůstek v nabídce ukrývající se pod názvem Pulse Soundbar+, který chce nahradit velké přijímače. Ačkoliv se vyznačuje poměrně malými rozměry, které umožní umístění pod většinu moderních televizorů, uživatele potěší nadstandardními zvukovými schopnostmi. K dispozici je také možnost připevnění na stěnu pomocí držáku (součástí dodávky), jako jsme zvyklí ze soundbarů jiných značek.
 
 
Výrobce slibuje „3D pohlcující zvuk“, o který se stará osm kvalitních měničů s celkovým výstupním výkonem 120 W. Soundbar umí zpracovat 24bitový zvuk ve vysokém rozlišení – Hi-Res Audio. K tomu využívá vlastní čtyřjádrový DSP čipset založený na jádrech ARM Cortex-A53, který by měl zpracovávat zvuk až osmkrát rychleji ve srovnání s předchozími generacemi soundbarů. Navíc je podporován také pokročilý formát prostorového zvuku Dolby Atmos. Pokud chcete dosáhnout skutečně prostorového zážitku, stačí přidat subwoofer Pulse Sub+ a zadní reproduktory Pulse Flex 2i. Toto příslušenství se připojuje bezdrátově, takže není nutné natahovat dráty přes celý obývák.
 
 
Pokud se jedná o zdroj zvuku, Pulse Soundbar+ lze používat v kombinaci s televizorem, herní konzolí, službami pro streamování hudby, notebooky nebo hudebními knihovnami. O připojení se stará Bluetooth 5.0 aptX HD nebo AirPlay 2, ale nechybí ani široká nabídka rozhraní pro kabelové připojení zahrnující optický port, RCA, USB a HDMI eARC. Připojení k síti zajistí dva čipy Wi-Fi 5 snižující latenci. Soundbar je připraven na kodek MQA a podporuje funkci Spotify Connect. K ovládání lze kromě dotykových prvků na těle zařízení využít také hlasové asistenty od Googlu, Amazonu nebo Applu.
 
 
Proprietární technologie BluOS potom slouží k vytvoření multi-room systému s dalšími reproduktory této značky. K ovládání tohoto systému slouží mobilní aplikace. Bluesound Pulse Soundbar+ zamíří na evropské trhy v dubnu 2021. Černá varianta vyjde na 999 eur (26 000 Kč), bílá varianta bude o dalších 100 eur (2 600 Kč) dražší.