Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kanadský Bluesound uvádí Pulse Soundbar+ s podporou Hi-Res Audio

20.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Bluesound Pulse Soundbar+ potěší hlavně audiofily, neboť i přes kompaktní design nabídne zvuk ve vysoké kvalitě. Kromě Hi-Res Audio je k dispozici také Dolby Atmos, AirPlay 2 nebo multi-room.
Produkty kanadského výrobce audiotechniky Bluesound sice na českém trhu najdeme spíše jen okrajově, ale mezi zákazníky žádající vysokou kvalitu zvuku si získaly docela dobré jméno. Proto stojí za pozornost i nejnovější přírůstek v nabídce ukrývající se pod názvem Pulse Soundbar+, který chce nahradit velké přijímače. Ačkoliv se vyznačuje poměrně malými rozměry, které umožní umístění pod většinu moderních televizorů, uživatele potěší nadstandardními zvukovými schopnostmi. K dispozici je také možnost připevnění na stěnu pomocí držáku (součástí dodávky), jako jsme zvyklí ze soundbarů jiných značek.
 
 
Výrobce slibuje „3D pohlcující zvuk“, o který se stará osm kvalitních měničů s celkovým výstupním výkonem 120 W. Soundbar umí zpracovat 24bitový zvuk ve vysokém rozlišení – Hi-Res Audio. K tomu využívá vlastní čtyřjádrový DSP čipset založený na jádrech ARM Cortex-A53, který by měl zpracovávat zvuk až osmkrát rychleji ve srovnání s předchozími generacemi soundbarů. Navíc je podporován také pokročilý formát prostorového zvuku Dolby Atmos. Pokud chcete dosáhnout skutečně prostorového zážitku, stačí přidat subwoofer Pulse Sub+ a zadní reproduktory Pulse Flex 2i. Toto příslušenství se připojuje bezdrátově, takže není nutné natahovat dráty přes celý obývák.
 
 
Pokud se jedná o zdroj zvuku, Pulse Soundbar+ lze používat v kombinaci s televizorem, herní konzolí, službami pro streamování hudby, notebooky nebo hudebními knihovnami. O připojení se stará Bluetooth 5.0 aptX HD nebo AirPlay 2, ale nechybí ani široká nabídka rozhraní pro kabelové připojení zahrnující optický port, RCA, USB a HDMI eARC. Připojení k síti zajistí dva čipy Wi-Fi 5 snižující latenci. Soundbar je připraven na kodek MQA a podporuje funkci Spotify Connect. K ovládání lze kromě dotykových prvků na těle zařízení využít také hlasové asistenty od Googlu, Amazonu nebo Applu.
 
 
Proprietární technologie BluOS potom slouží k vytvoření multi-room systému s dalšími reproduktory této značky. K ovládání tohoto systému slouží mobilní aplikace. Bluesound Pulse Soundbar+ zamíří na evropské trhy v dubnu 2021. Černá varianta vyjde na 999 eur (26 000 Kč), bílá varianta bude o dalších 100 eur (2 600 Kč) dražší.