www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Kamery v obýváku kvůli DRM?

Kamery v obýváku kvůli DRM?
, , aktualita
Microsoft si nechal patentovat novou technologii, která umožní přes kameru kontrolovat počet lidí, kteří sledují promítaný film nebo poslouchají hudbu. V návaznosti na DRM pak podle toho zaplatíte licenční poplatky.
K oblíbeným
reklama
Celé je to postavené na tom, že kamera neustále sleduje dění v místnosti a software analyzuje, kolik lidí je přítomno. Online napojení na poskytovatele obsahu pak vybere příslušné desátky. Myšlenka je to jistě zajímavá, ale hodně kontroverzní. Kamera neustále napojená na internet je jistě značně velká "security hole", nehledě na omezení lidských práv. To, že nás sledují kamery na veřejných prostranstvích, jsme si již zvykli, tak je třeba pokročit dále, za dveře Vašeho bytu. Co přijde následně, nebude to jen sledování počtu osob, ale i analýza jejich tváří? Orwell se musí smát...




Zatím je to jen patent, ale ten je docela dobře ralizovatelný současnou herní konzolí Xbox s ovladačem Kinect, což není nic jiného než kamera, která sleduje Vaše pohyby. Další doplňkové funkce se tedy snadno nabízí. Otázkou je jestli si toto vůbec někdo bude chtít pořídit domů. A jestli bude mít vůbec v budoucnu nějakou jinou volbu. Jaký je Váš názor?

Zdroj: Digital Trends, Patent
reklama
Nejnovější články
Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře Natáčení seriálu Obi-Wan odloženo na rok 2021, prý se přepisují scénáře
Seriál Obi-Wan čekají změny. Internetem kolují zvěsti o rozpuštění štábu a přeložení natáčení až na příští rok kvůli nevyhovujícím scénářům. Ewan McGregor nicméně problémy popírá a příprava prý není ohrožena.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime The Witcher na Netflixu přijde ve verzi anime
Streamovací služba Netflix se chce svézt na vlně úspěchu seriálu The Witcher. Vedle druhé řady seriálu chce připravit úplně jiný formát na tyto motivy. V plánu je totiž další seriál Zaklínače ve formě anime.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI Philips OLED805 a OLED855 přichází s lepší AI
Philips aktualizoval nabídku svých televizí pro rok 2020 a mezi nimi jsou i nové OLED modely OLED805 a OLED855. Ty mají obrazový procesor P5, který využívá pomoci umělé inteligence  pro vylepšení obrazu.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí Netflix mění počítání diváků, úspěšného Witchera sleduje 76 milionů lidí
The Witcher (Zaklínač) je nejúspěšnějším seriálem Netflixu. Vysoké sledovanosti však dopomohl i jeden početní trik. Netflix totiž změnil způsob, jak bude od nynějška počítat aktivní diváky seriálů a filmů.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo Disney+ zamíří do Evropy dříve, než se čekalo
Disney+ je v USA poměrně úspěšnou streamovací službou. Přináší např. marvelovky nebo Star Wars, nicméně v Evropě dosud nebyla dostupná. To se ale brzy změní a objeví se tu o trochu dříve, než se čekalo.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala