Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

JVC GC-WP10 a GC-FM2: nové miniatury

25.8.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost JVC následuje příklad firem Samsung, Sanyo a jiných, které mají v nabídce moderní miniaturní HD videokamery. Připravila si proto modely Piscio GC-WP10 a GC-FM2, z nichž první je zajímavější díky své vodotěsnosti...
Videokamery JVC Piscio GC-WP10 a GC-FM2 jsou tedy určeny pro amatéry, kteří chtějí mít možnost vytáhnout z kapsy malinké zařízení, s nímž mohou ihned a jednoduše začít nahrávat videa v HD rozlišení. Tyto modely jim nabídnou přímo rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080, 3" LCD obrazovku s dotykovou vrstvou a nativní 5Mpix senzor. Liší se od sebe právě tím, že GC-WP10 je vodotěsná do hloubky cca 3 metry, zatímco GC-FM2 bude k dispozici ve třech barevných provedeních. Obě budou k dispozici již na začátku příštího měsíce za ceny 200 a 180 USD.Obě nám tedy nabízí rozlišení Full HD 1080 (1920 x 1080/30p) a pak i HD 720 (1280 x 720/60p), iFrame (960 x 540/30p) a Quarter HD (960 x 540/30p). Quarted HD se od iFrame liší tím, že využívá výrazně nižší bitrate. K tomu model GC-WP10 umožňuje také záznam pouze audia přímo do MP3 a obě pak umí časosběrný režim.Obrazovka se třemi palci je sice sama o sobě velká, ale při nahrávání zabírá samotný obraz jen asi třetinu a zbytek je určen pro dotyková tlačítka. Při přehrávání záznamů ale lze využít celou plochu obrazovky a co se týče ostatních ovládacích prvků, jsou tu na boku i normální tlačítka Power a Start/Stop.Kamery využívají software LoiLoScope EX, jenž je určen výhradně pro OS Windows. JVC jej označuje za snadno použitelný, určený pro rychlé editování a je zde rovněž možnost uploadovat videa přímo na YouTube a Facebook, ovšem to je dnes již standard. Uživatelé počítačů Apple Mac však mají možnost snadno pracovat s formátem iFrame, a to přímo v aplikaci iMovie nebo jiných.

Jednotlivé modely se také liší svými konektory. GC-FM2 má vysunovací USB kabel, zatímco GC-WP10 klasický port mini USB. Obě pak nabídnou rozhraní HDMI, AV (ten u GC-WP10 navíc funguje i jako výstup na sluchátka) a čtečky karet SD/SDHC/SDXC. Dobíjení baterií zajišťuje USB port a samostatný AC adaptér si můžeme dokoupit.

Zdroj: camcorderinfo.com