Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

JVC 9200 OLED TV poběží na systému Android TV a nabídne 120 Hz

17.6.2022, Milan Šurkala, aktualita
JVC 9200 OLED TV poběží na systému Android TV a nabídne 120 Hz
JVC přichází s druhou generací svých OLED televizí. Její řada 9200 OLED TV přináší až 120Hz obnovovací frekvenci, což ocení zejména hráči. Jistě také potěší přechod z původní linuxovské platformy na klasický Android TV.
Společnost JVC přichází na trh s novými televizemi typu OLED. Půjde o řadu JVC 9200 OLED TV a bude k dispozici s úhlopříčkami 55" nebo 65". V obou případech tu bude rozlišení 4K a vysoké obnovovací frekvence až 120 Hz. Televize totiž míří na konzolové hráče, takže se nezapomnělo ani na ALLM nebo eARC. Podporuje také několik HDR režimů jako HDR10, HLG nebo Dolby Vision a pokud jde o zvuk, máme zde Dolby Atmos.
 
JVC 9200 OLED TV
 
Změnou je také operační systém. Od původního řešení postaveného na Linuxu se přešlo na Android TV, který je přece jen univerzálnějším systémem. Podporovány jsou tak i funkce jako Chromecast, Google Assistant nebo Google Stadia. Prodej by měl začít v Evropě už v průběhu června.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.