Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jiří Piškula

Registrace: 5.1.2010
Komentářů: 58, score 1.3
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.8.2011 s hodnocením +4:
Článek je čistě popisem dané technologie a toho, jakým způsobem funguje v dnešních přístrojích. Pro spoustu lidí je takříkajíc neviditelná, stejně jako mnoho jiných detailů ukrytých pod povrchem. Díky tomuto článku se má čtenář naopak možnost dozvědět něco víc o tom, jak funguje výměna informací mezi různými zařízeními a co může být příčinou problémů s jejich vzájemnou kompatibilitou.
Komentář z 20.12.2010 s hodnocením +1:
Dovolím si jen doplnit, že také záleží na tom, k čemu má být propojení obou přístrojů ­(přehrávače a receiveru­) použito. Pokud je záměrem pouze přenášet zvuk v digitální podobě, pak jsou pro některé formáty oba způsoby rovnocenné, nikoliv však pro všechny, jak je zmiňováno výše.

Rozhraní HDMI ale může přenášet do receiveru také obraz ­(receivery s větším počtem HDMI vstupů­/výstupů pak umí fungovat jako přepínač mezi jednotlivými vstupy na některý z výstupů nebo jako splitter, díky němuž je možné jeden zdroj signálu připojit k více televizorům či jiným zařízením.

Skrze HDMI rozhraní je také možné přenášet povely CEC, které lze např. využít k ovládání více přísrojů jedinným dálkovým ovladačem apod. U nejnovějšího rozhraní HDMI 1.4 lze po kabelu dokonce sdílet internetové připojení mezi přístroji či využívat zpětný audio kanál.

HDMI je tedy určitě mnohostrannější a perspektivnější než optika, přičemž si dovolím tvrdit, že cena optického kabelu bude ve většině případů vyšší než cena HDMI kabelu srovnatelné délky a kvality.
Komentář z 12.9.2011 s hodnocením -1:
Integrovaná čtečka Irdeto by měla fungovat i s kartami CS Link, nicméně přijímač není na seznamu doporučovaných přístrojů ­(ketré byly otestovány a ověřeny­). Seznam doporučených přijímačů jsme zveřejnili už dříve zde: http:­/­/www.tvfreak.cz­/art_doc­-B07EA62E3F2AF50AC12578C700225ABF.html

Nejméně přínosné komentáře