Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Japonští výrobci mají zájem o OLED panely LG

25.4.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Není to ani měsíc, co čínský Skyworth představil televizor s OLED panelem LG. Byl sice první, ale rozhodně ne jediný takový výrobce. Nově svůj zájem projevila Sony a Panasonic, jejichž společný výzkum výroby OLED nepřinesl žádané výsledky.
Nejsou to ani dva roky, co japonští výrobci Sony a Panasonic vstoupili do partnerství za účelem společné výroby OLED panelů. Jejich společný podnik však nepřinesl kýžené konkrétní výsledky, a tak jej po roce ukončili. To však neznamená, že by posílali OLED k ledu. Místo toho hledají pomoc v Koreji. V případě kladného výsledku budou panely outsourcovány u LG.Display. Sony a Panasonic k tomu dodají vlastní systémy zpracování obrazu. Podobně tak činí výrobci z Číny.

Sony přitom byl prvním výrobcem, který představil malou OLED televizi. Na výstavách nechyběly ani 4K OLED prototypy obou výrobců. Další vývoj však zatrhly komplikace při produkci těchto panelů. Outsourcované OLED televizory mají být představeny ještě tento rok, nejspíš na zářijové IFA 2014. Podobné problémy jako Sony a Panasonic trápí dřívější jedničku OLED. Samsung nejenže ztratil vedení, ale kvůli drahé a neefektivní produkci zmrazil výrobu OLED televizorů. Ty měly být na trh uvedeny už koncem loňského roku. Místo toho jsou výroba a prodej dočasně zastaveny. Rozjede se nejspíš až za 3 - 4 roky po snížení výrobních nákladů.

Zdroj: FlatpanelsHD (2)