Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak sledovat GP F1 Rakouska? Skylink v červenci odemkl sportovní kanály

3.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Skylink také tento měsíc zpřístupnil zdarma část své programové nabídky všem zákazníkům. Tentokrát se jedná o kanály Sport 1 HD a Sport 2 HD. K tomuto kroku dochází v nejlepší čas –těsně před zahájením sezóny Formule 1.
Pro zákazníky Skylinku jistě nebude žádnou novinkou, že tato platforma satelitní televize odemkne každý měsíc jeden nebo více kanálů. To znamená, že tento kanál mohou sledovat všichni zákazníci bez ohledu na předplacený tarif. Během koronavirové krize byl Skylink opravdu štědrý a zpřístupnil až 32 kanálů zdarma, minulý měsíc zase mohli diváci strávit u filmů a seriálů z AMC. A jaký dárek si operátor připravil pro letošní červenec? První prázdninový měsíc budou odemknuty programy Sport 1 HD a Sport 2 HD. Přístup k nim tak získají všichni zákazníci Skylinku, a to v období od 30. června do 4. srpna 2020.
 
 
Tímto výběrem kanálů si společnost možná vylepšit svou reputaci u sportovních fanoušků, kteří minulý měsíc přišli o programy Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD – stejně jako o další programy z rodiny Discovery. Strany se totiž údajně nemohly dohodnout na podmínkách prodloužení smlouvy. Sport 1 HD a Sport 2 HD lze sledovat standardně přes satelitní vysílání. Pokud nemáte televizor nebo přijímač s funkcí Fast Scan, využijte parametry uvedené níže. Oba sportovní kanály lze sledovat také přes službu Skylink Live TV, která je dostupná na počítači, smartphonu, tabletu nebo chytrém televizoru. Kromě podporovaného zařízení budete potřebovat ještě připojení k internetu.
 
Skylink odemkl uvedené sportovní kanály zrovna v době, kdy fanoušci motorsportu netrpělivě vyhlížejí dlouho odsouvaný start Formule 1. První závod letošní sezóny – Velká cena Rakouska –  se pojede již v neděli 5. července. Sport 1 HD a Sport 2 HD lákají také na zápasy turecké fotbalové soutěže Süper Lig, ale i další fotbalové ligy, lední hokej, poker nebo třeba tenis.
 

Technické parametry pro naladění programů:

Program:

Sport 1 HD

Sport 2 HD

Pozice ve FastScan:

104

105

Satelit:

Astra 23,5°E

Astra 23,5°E

Kmitočet:

12 070 MHz

12 090 MHz

Polarizace:

Horizontální

Vertikální

FEC:

 3/4

 2/3

Symbolová rychlost:

27 500 kS/s

29 900 kS/s

Norma:

DVB-S

DVB-S2/ 8PSK

Pilot:

-

OFF

 
Zdroj: Tisková zpráva