Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak si Apple představuje televizi

4.1.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Je to asi poprvé, co se vedení firmy Apple rozhodlo poodhalit roušku tajemství kolem jejich vize televize budoucnosti. Nešlo sice o žádné detaily, ale svou hodnotu mají i pouhé náznaky ohledně systému integrace iCloud, Siri nebo předplacené TV.
Nedávno zesnulý magnát Steve Jobs odhalil ve své biografii (napsal ji Walter Isaacson), že Apple vyvíjel televizor. Tento kolos přitom na svém televizoru pracoval až doteď mlčky, bez nějakých proslovů. Chvíli před Vánocemi se však společnost rozhodla podělit se svou vizí se zástupci hlavních sdělovacích prostředků. Jako celek jsou tyto údaje poněkud nejasné, ale i tak lze mezi nimi nalézt pár užitečných myšlenek.
Do rodiny Apple TV možná přibude i Smart TV (na obrázku multimediální centrum Apple box)


Příkladem (podle Wall Street Journal) může být přístup k datům v mobilech, tabletech nebo televizorech. Konkrétně se jednalo o možnost rozpoznávání uživatelů, kteří k těmto datům přistupují. Další funkcí by mohla být integrace funkce pro ovládání přístroje pomocí hlasu a gest. V tomto případě by se tedy jednalo o přepínání kanálů jednoduchým rozkazem nebo gestem. Podle Wall Street Journal bude nejdůležitější funkcí proudové vysílání videa, tzv. AirPlay, a dálkové ovládání přes další přístroje Apple (tj. iPhone, iPad, apod.). Systém AirPlay navíc otevírá dveře k segmentu herních konzolí (iPad tak lze proměnit na slabší herní konzoli).
Součástí zařízení Apple box je i dálkové ovládání přes iPad, iPhone, iPod pomocí AirPlay


Nepřekvapí ani rozhovory mezi „Nakousnutým jablkem“ a poskytovatelích televizních služeb o možném společném projektu předplacené televize, která by připomínala svou kabelovou „tetu“. Samotná společnost Apple přitom vývoj vlastního televizoru nepotvrdila (jednalo se jen o myšlenky a vize). Podle periodika Wall Street Journal však takový inteligentní televizor vzniká, jen nemusí mít ty technologie, o kterých výrobce mluvil. Podobně se na trh s televizory snaží vstoupit i softwarový gigant Google, jehož poslední Google TV využívá OS Android verze Honeycomb.

Zdroj: FlatPanelsHD