Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak se v ČR dostat ke službě Netflix

13.7.2011, Martin Stančík, aktualita
Chtěli byste u své HDTV nebo na počítači využívat nějakou americkou službu typu Netflix nebo Hulu, která poskytuje nepřeberné množství digitálního obsahu za málo peněz? Poradíme vám, jak na to.
Na internetu najdete mnoho amerických služeb jako Netflix, Vidi, Hulu nebo Pandora, které uživatelům poskytují za relativně malý měsíční poplatek obrovskou nabídku filmů a seriálů ve vysoké kvalitě (a legálně). Problém však je, že tyto služby jsou přístupné pouze z USA - tedy pokud jednoduše nepřesměrujete svou DNS.
 

Potřebná nastavení provedete jednoduše pomocí internetové služby Unblock-US. Postupujte podle následujících kroků.

1. Navštivte webové stránky unblock-us.com. Službu můžete využívat sedm dnů zcela zdarma. Po uplynutí této doby vás přijde na pět dolarů měsíčně (necelých sto korun), to však nebude třeba.
2. Zaregistrujte se na službě zadáním svého e-mailu. Na ten vám přijde aktivační kód. Kliknutím na něj budete přesměrováni na stránku, odkud můžete stáhnout malou aplikaci.
3. Po instalaci aplikace se vám tato usadí ve stavovém řádku. Nyní již stačí pouze potvrdit, že chcete využít trial verzi a kliknout na tlačítko Activate. Vaše internetové připojení se na moment odpojí a opět připojí – od teď si však již všechny služby budou myslet, že jste v USA.
4. Jděte na stránku některé ze služeb, například netflix.com a zaregistrujte se. Na měsíc to máte zdarma.

Výhodou je, že Netflix kontrolujte vaši lokaci pouze při registraci. Jakmile se jednou zaregistrujete, aplikaci unblock-us.com již nemusíte znovu zapínat (a tedy za ni ani platit).

Zdroj: Flatpanelshd.com