Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

iVysílání ČT nejstahovanější českou aplikací pro iPady

, , aktualita
iVysílání ČT nejstahovanější českou aplikací pro iPady
Aplikaci pro iPady, určenou ke sledování pořadů z online video archivu České televize (iVysílání) už si stáhlo více než deset tisíc uživatelů, kteří ji tak učinili nejpopulárnějším českým mediálním produktem pro tyto populární tablety od společnosti Apple.
iVysílání ČT nejstahovanější českou aplikací pro iPady
Speciální aplikace iVysílání, internetového videoarchivu České televize, pro Apple iPad k 15. červnu 2011 překročila rekordní hranici deseti tisíc stažení. Stala se tak mezi uživateli zmíněného tabletu nejpopulárnějším českým mediálním produktem. Mimořádného úspěchu přitom dosáhla už necelé tři týdny od svého uvedení.

Aplikace iVysílání pro iPady, kterou Česká televize vyvinula ve spolupráci se společností Motion Media, umožňuje komfortní přístup k téměř pěti letům (čistého času) videa, zahrnuje pořady ze všech čtyř programových okruhů ČT. Uživatelé si aplikaci pochvalují hlavně za její jednoduchost, snadnou ovladatelnost, přehlednost a rychlost i stabilitu načítání pořadů.

„Jsme rádi za enormní zájem o iVysílání na iPadech a rovněž za vysoké hodnocení, které tato aplikace České televize získala. iVysílání je vlajková loď Nových médií ČT jak na internetu, tak na nových platformách. V současnosti finišujeme aplikaci pro telefony iPhone a pro chytré Nokie se Symbianem 3,“ říká výkonný ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich.


Jednou z nově vyvíjených aplikací pro iPady je i mobilní verze vysílání ČT24.

Česká televize v současnosti připravuje ještě další dvě aplikace pro iPady. V poslední fázi vývoje je aplikace ČT24 (viz snímek), jež nabídne zpravodajství s videoreportážemi i živým vysíláním Čtyřiadvacítky. Následovat bude obdobná aplikace pro sportovní ČT4.

Česká televize jedná o vývoji aplikací také pro další tablety. Ještě v létě by měly začít práce na aplikaci iVysílání pro Samsung Galaxy Tab s operačním systémem Google Android.
„Zatímco v současnosti má Česká televize sedm mediálních aplikací, na konci roku 2011 by jich měla mít dvojnásobek. Věříme, že vedle počtu aplikací se ustálí a posílí počet věrných uživatelů, kteří přijmou nově definované programy ČT v nových přijímačích a budou jim k užitku," dodává Milan Fridrich.

Nejsledovanějšími pořady z internetového iVysílání ČT jsou tradičně původní seriály typu Vyprávěj nebo nyní 4teens, talkshow Všechnopárty či někdejší talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím. Ze zpravodajství jsou pak nejsledovanější Hyde park, Otázky Václava Moravce, 168 hodin a Události. V oblasti sportu jsou nejpopulárnějšími nedávné české zápasy na MS v ledním hokeji a jiné velké sportovní akce, jako třeba Olympijské hry.

Zdroj: Česká televize