www.tvfreak.cz
>
>
>

iTunes se plní filmy s Dolby Atmos

iTunes se plní filmy s Dolby Atmos
, , aktualita
Prvních více než 140 filmů s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos se nedávno objevilo v obchodě iTunes a další postupně přibývají. Pro vyzkoušení ovšem potřebujete nejnovější Apple TV 4K s tvOS 12.
K oblíbeným
reklama
Apple už před časem avizoval podporu audio formátu Dolby Atmos, který nabízí kvalitnější prostorový zvuk než dosavadní konfigurace, pro plné využití ovšem vyžaduje kompatibilní reproduktory. Odlišuje se tím, že místo pevně daných kanálů využívá trojrozměrný prostor místnosti a rozmístění jednotlivých reproduktorů, bonusem navíc potom mohou být reproduktory umístěné za hlavou pro zvýraznění výškové dimenze. Americký výrobce podporuje Dolby Atmos pouze na nejnovější Apple TV 4K, ale to až od tvOS 12. Tato verze operačního systému je zatím dostupná jen v beta verzi, veřejně by měla vyjít na podzim.

Majitelé Apple TV, kteří výše uvedené podmínky splňují, si mohli zatím na užít obsah v Dolby Atmos prostřednictvím streamovací služby Vudu. Později se připojí také Netflix, který už obsah v tomto audio formátu nabízí, ale nikoliv pro Apple TV. Amazon se potom teprve připravuje na přidání prvního seriálu s Dolby Atmos.

 

Dolby Atmos poprvé v iTunes


 
V uplynulém týdnu se v iTunes objevily první filmy ke stažení či vypůjčení, které nabízejí zvukovou stopu v Dolby Atmos. Dané tituly pozná uživatel podle příslušné ikonky, ale prozatím se zobrazuje jen přímo na Apple TV 4K, nikoliv při prohlížení iTunes na webu, iPhonu apod. Cena filmů s Dolby Atmos se samozřejmě nezvýšila a pokud už máte některý z podporovaných titulů v knihovně, dojde zdarma k upgradu zvukové stopy, podobně jako to Apple minule učinil v případě 4K HDR.
 
Nabídka obsahu v Dolby Atmos se liší podle regionů. Tradičně nejrozsáhlejší americká verze obsahuje více než 140 snímků v novém zvukovém formátu a další údajně přibývají, jak tvrdí web FlatpanelsHD. Jedná se například o Mission: Impossible - Národ grázlů, Transformers: Poslední rytíř, Deadpool 2 nebo Lego: Batman. Převažují samozřejmě tituly kombinující zvuk Dolby Atmos s obrazem 4K HDR, ale některé z filmů nabízejí jen rozlišení HD. S prostorovým audiem si tak můžete vychutnat třeba i hororovou klasiku Záhada Blair Witch.
 
Filmy s Dolby Atmos v iTunes využívají komprimovaný zvuk ve formátu Dolby Digital Plus, zatímco tituly na UHD Blu-ray discích mohou těžit z bezztrátové verze Dolby Atmos v Dolby TrueHD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik