www.tvfreak.cz
>
>
>

iTunes se plní filmy s Dolby Atmos

iTunes se plní filmy s Dolby Atmos
, , aktualita
Prvních více než 140 filmů s podporou prostorového zvuku Dolby Atmos se nedávno objevilo v obchodě iTunes a další postupně přibývají. Pro vyzkoušení ovšem potřebujete nejnovější Apple TV 4K s tvOS 12.
reklama
Apple už před časem avizoval podporu audio formátu Dolby Atmos, který nabízí kvalitnější prostorový zvuk než dosavadní konfigurace, pro plné využití ovšem vyžaduje kompatibilní reproduktory. Odlišuje se tím, že místo pevně daných kanálů využívá trojrozměrný prostor místnosti a rozmístění jednotlivých reproduktorů, bonusem navíc potom mohou být reproduktory umístěné za hlavou pro zvýraznění výškové dimenze. Americký výrobce podporuje Dolby Atmos pouze na nejnovější Apple TV 4K, ale to až od tvOS 12. Tato verze operačního systému je zatím dostupná jen v beta verzi, veřejně by měla vyjít na podzim.

Majitelé Apple TV, kteří výše uvedené podmínky splňují, si mohli zatím na užít obsah v Dolby Atmos prostřednictvím streamovací služby Vudu. Později se připojí také Netflix, který už obsah v tomto audio formátu nabízí, ale nikoliv pro Apple TV. Amazon se potom teprve připravuje na přidání prvního seriálu s Dolby Atmos.

 

Dolby Atmos poprvé v iTunes


 
V uplynulém týdnu se v iTunes objevily první filmy ke stažení či vypůjčení, které nabízejí zvukovou stopu v Dolby Atmos. Dané tituly pozná uživatel podle příslušné ikonky, ale prozatím se zobrazuje jen přímo na Apple TV 4K, nikoliv při prohlížení iTunes na webu, iPhonu apod. Cena filmů s Dolby Atmos se samozřejmě nezvýšila a pokud už máte některý z podporovaných titulů v knihovně, dojde zdarma k upgradu zvukové stopy, podobně jako to Apple minule učinil v případě 4K HDR.
 
Nabídka obsahu v Dolby Atmos se liší podle regionů. Tradičně nejrozsáhlejší americká verze obsahuje více než 140 snímků v novém zvukovém formátu a další údajně přibývají, jak tvrdí web FlatpanelsHD. Jedná se například o Mission: Impossible - Národ grázlů, Transformers: Poslední rytíř, Deadpool 2 nebo Lego: Batman. Převažují samozřejmě tituly kombinující zvuk Dolby Atmos s obrazem 4K HDR, ale některé z filmů nabízejí jen rozlišení HD. S prostorovým audiem si tak můžete vychutnat třeba i hororovou klasiku Záhada Blair Witch.
 
Filmy s Dolby Atmos v iTunes využívají komprimovaný zvuk ve formátu Dolby Digital Plus, zatímco tituly na UHD Blu-ray discích mohou těžit z bezztrátové verze Dolby Atmos v Dolby TrueHD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik