Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Irdeto koupil ochrannou technologii BD+ Pro Blu-ray

10.7.2011, Martin Stančík, aktualita
Společnost Irdeto, která se zabývá ochranou softwaru a mediálními technologiemi oznámila, že od firmy Rovi odkoupila technologii BD+. Tu již brzy zahrne do své nabídky s názvem ActiveCloak.
BD+ doplní nabídku Irdeta s názvem ActiveCloak, která poskytuje hollywoodským studiím řešení pro ochranu filmů na Blu-ray před pirátstvím. "Úzce spolupracujeme s filmovými studii na zajištění toho, že nové tituly na Blu-ray budou ochráněny pomocí těch nejvyšších standardů. Toto je začátek nové éry v bezpečnosti softwaru a zvány jsou všechny společnosti, jejichž přežití závisí na ochraně digitálních práv," řekl šéf Irdeta Graham Kill. BD+, jenž je součástí ochrany obsahu s názvem AACS, je další ochrannou vrstvou proti neautorizovanému kopírování filmových disků.


Při spuštění obsahu z disku BD+ v reálném čase neustále kontroluje přehrávání a jakmile zjistí jakýkoli pokus o zneužití, přehrávání ihned zastaví. Na počátku tohoto roku prezident Motion Picture Association of America (MPAA) oznámil, že "pirátství je největší hrozbou, které nyní celý průmysl čelí." V reakci na to Irdeto v únoru představil ActiveCloak, bezpečnostní řešení sloužící k ochraně digitálního obsahu. Díky integraci BD+ do své nabídky bude Irdeto podle svých slov schopen vytvořit ještě kvalitnější ochranu Blu-ray disků, než je současný Advanced Access Content System (AACS).

Zdroj: Cdrinfo.com