Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Iomega uvádí přehrávače ScreenPlay DX HD

30.3.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Iomega v tiskové zprávě představila novou generaci multimediálních přehrávačů ScreenPlay DX HD, které připojí vaše televizory na Internet a nabídnou i řadu nových funkcí, jako přístup k serverům Netflix, Pandora a jiným zábavním službám.
Servery Netflix, Pandora a další podobné nabízí videa, filmy, fotografie a hudbu na přání. Samotné přehrávače ScreenPlay DX HD jsou také certifikovány organizací DLNA pro streamování obsahu v domácí síti, pracují s bezdrátovou Wi-Fi (modul 802.11n je již vestavěný), umožní využití dálkového ovladače s klávesnicí QWERTY a dostupné budou s pevným diskem o kapacitě 1 TB, 2 TB. Případně si lze zakoupit model Iomega ScreenPlay TV Link DX HD Media Player, jenž nemá vlastní úložiště, ale dokáže využít lokální síť i internet, nebo připojená paměťová zařízení s rozhraním USB.Produkty s celým označením Iomega ScreenPlay DX HD Media Player podporují řadu formátů včetně H.264, WMV a RMVB, přehrávají v rozlišení do 1080p, mají certifikaci DivX Plus HD pro bezproblémové přehrávání videa v MKV a obsahují webový prohlížeč.

Dále ScreenPlay DX HD nabízí rozhraní HDMI, kompozitní video a optický digitální výstup pro zvuk. Dostupnost je již dle firmy Iomega okamžitá celosvětově. Model s diskem o kapacitě 1 TB přijde na 200 euro, 2TB model přijde na 240 euro a verze bez vlastního úložiště přijde na 130 euro. Na všechny je poskytována tříletá omezená záruka podmíněná registací.

Zdroj: TZ Iomega