Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Internetové televizory v Německu budou v kurzu

, , aktualita
Internetové televizory v Německu budou v kurzu
NetTV, SmartTV... to jsou pojmy, které v poslední době zaznívají ze všech čím dál častěji. Propojení internetu a televizorů je čím dál běžnější a podle německé asociace Bitkom má letos v Německu dojít k prodeji 5 milionů kusů těchto přístrojů.
Internetové televizory v Německu budou v kurzu
Má jít přitom o desetinásobné navýšení prodeje v porovnání s rokem 2009, kdy se na německý trh dostaly první k internetu připojitelné televizory. Podle Prof. Dr. Augusta-Wilhelma Scheera, prezidenta Bitkomu, je připojení k internetu standardní součástí moderních televizorů. Má jít přitom o důsledek zaplavení trhu hybridními zařízeními.


NetTV od společnosti Phillips.

Mnoho německých stanic již spustilo svoje doplňkové internetové služby, včetně zpráv veřejnoprávního das Erste/ARD (Tagesschau), ZDF mediathek, RTL Now, Arte a Sky. Všichni jmenovaní nabízí služby VOD (Video-on-demand, „Video na poptání“) i catch-up (streamování pořadů po jejich odvysílání) pro PC, tablet PC/iPad nebo inteligentní telefony. Pak tu jsou ještě internetové televize jako např. hudební „stanice“, které vysílají klipy na základě volby uživatele.


Další zástupce Smart TV: Panasonic Viera Cast.

Kolem 25 milionů Němců sleduje pravidelně videa na webu a 49 % německých uživatelů této globální sítě sleduje „online“ videa. Nejoblíbenější (40 %) jsou krátké klipy, 17 % tvrdí, že sledovali přenos zpráv po internetu. Minimálně každý osmý vyhledává filmy ke stažení nebo v podobě živého přenosu. Přímé přenosy (hlavně ze sportovních klání) přitahují 10 % všech uživatelů internetu.


Zdroj: Broadband TV News