Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Intel přinese 3D televizi do domácností

25.9.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Intel slovy Erica Kima a Justina Rattnera na letošním Intel Developer Fóru oznámila, že s několika partnery připravuje nový projekt 3D televize, který skloubí 3D animace, video a grafiku. Kromě toho představila také nový multimediální procesor.
Eric Kim, což je generální ředitel divize Digital Home Group, uvedl, že projekt je připravovaný společně s partnery Adobe, CBS, Cisco a TransGaming. Úkolem je především uvést interaktivní televizi, k čemuž snad napomůže také procesor Intel Atom CE4100, což je nejnovější model SoC (System on Chip) pro spotřební elektroniku jako digitální IPTV set-top boxy, multimediální přehrávače a digitální televizory. Založen je na jádru Intel Atom.Dle Justina Rattnera, technického ředitele Intelu, máme do roku 2015 čekat na 15 miliard zařízení, která budou schopna nabídnout multimediální obsah s miliardami hodin videa na přání.

Pro projekt 3D animace také připravuje Adobe Systems port aplikce Adobe Flash Player 10 na oznámenou novou řadu SoC procesorů, což přinese do TV vysílání i flashové animace a nová zařízení pak mohou být optimalizována třeba pro přehrávání videa formátu H.264. Intel také naživo předvedl 3D model reprezentující Howarda Postleyho, technického ředitele firmy 3ality Digital, s nímž Rattner přímo na pódiu hovořil o náročnosti výpočtů a šířce pásma, jichž je zapotřebí k zachycení a obsluze 3D televize v reálném čase.

Zde se má uplatnit nová technologie s kódovým označením Light Peak určená k vylepšení šířky přenosového pásma optických rozvodů. Snížit se má naopak cena a složitost celého pásma, takže 50 měděných kabelů by měl nahradit jediný optický.

Zdroj: TZ Intel