Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel představil výhody nového čipu Media Processor CE 3100

, , aktualita
Intel představil výhody nového čipu Media Processor CE 3100
Společnost Intel svými aktivitami zasahuje do mnoha oblastí dnešního technického světa, což nyní dokazuje oficiálním představením nového Intel Media Processor CE 3100. Ten má na naše televizní obrazovky přinést internetové aplikace s různým záběrem.
Intel představil výhody nového čipu Media Processor CE 3100
Media Processor CE 3100 je klasický SoC (System on Chip), tedy jednoúčelové zařízení, jež je navržené speciálně pro potřeby výrobců spotřební elektroniky. Kromě nich se do spolupráce s Intelem zapojí také televizní stanice či filmová studia. Podporované aplikace budou schopny uživatelům přinést větší nabídku obsahu, nejnovější informace a budou přizpůsobitelné našim potřebám. Jedná se o tzv. TV Widgets, na nichž se spolupracuje třeba se společností CBS, která bude nabízet Widget Channel jako další kanál pro distribuci svých programů, jiných videí nebo dalších internetových aplikací.Podporu novému procesoru oznámily již společnosti Toshiba a Samsung. Toshiba plánuje přijít s LCD televizemi a také LCD TV/DVD komby, stejně jako se samostatnými zařízeními pro aplikace z Widget Channel. Samsung zase předváděl set-top box s podporou Widget Channel, tru2Way a třemi HD DVR tunery.

A další firmy se přidávají, protože samozřejmě nechtějí, aby jim tento vlak ujel. Můžeme se tedy těšit na Accedo, Associated Press, CBS, CinemaNow, eBay, Joost, MySpace, TF1 a Yahoo (Weather, Finance, Flickr). Nakonec je to také Adobe, jenž má zajistit podporu pro jeho technologii Flash.

Můžeme se tedy těšit na nové produktové řady. Prozatím se ale plánuje uvedení především pro Spojené státy, kde se mají Widgets objevit v druhé polovině roku.

Zdroj: TZ Intel