www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů
, , aktualita
Křemíkový gigant Intel vydal prohlášení, že opouští trh s televizory připojitelnými k internetu (Smart TV, Connected TV, ...). Tato změna přitom nemá zasáhnout segment set-top boxů, které tak budou i nadále moct využívat jejich procesory.

K oblíbeným
reklama
Výrobce počítačových procesorů Intel se rozhodl opustit trh se Smart TV s výjimkou dodávek čipů pro set-top boxy. Zaměstnanci ze skupiny Digital Home Group tak budou přeřazeni na oddělení zabývající se zařízeními typu tablet PC a smartphone. Firemní procesory řady Atom nyní v set-top boxech využívá např. společnost Liberty Global – jako centrální výpočetní jednotka zařízení Horizon určeného jako set-top box sítě UPC.Intel Gigabyte běžící na Pentium M CE 3100 (Media Processor, Canmore), zdroj: Engadget


Podobná je i smlouva mezi Intelem a americkou kabelovou společností Comcast, v jejíž síti budou použity televizní bránové servery Xfinity společnosti Pace (postavených na procesorech Intel). Zatím to je sice jen postarší Pentium M CE3100, ale už od poloviny r. 2012 by je měl nahradit efektivnější Atom. Mnohdy se vzpomíná spolupráce korporací Intel a Samsung, jenž vyrábí set-top boxy Horizon. Podobně jako Panasonic si však jihokorejská společnost rovněž vyrábí svoje vlastní čipy.

Na druhou stranu tu jsou set-top boxy Google TV, které obsahují čip od Intelu, i když s jejich prodejem to není tak žhavé. Atom lze rovněž nalézt v boxu firmy Boxee nebo v zařízení Yuixx nizozemského výrobce Metrologic.

Zdroj: BroadbandTVNews
Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik