Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů

18.10.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Křemíkový gigant Intel vydal prohlášení, že opouští trh s televizory připojitelnými k internetu (Smart TV, Connected TV, ...). Tato změna přitom nemá zasáhnout segment set-top boxů, které tak budou i nadále moct využívat jejich procesory.

Výrobce počítačových procesorů Intel se rozhodl opustit trh se Smart TV s výjimkou dodávek čipů pro set-top boxy. Zaměstnanci ze skupiny Digital Home Group tak budou přeřazeni na oddělení zabývající se zařízeními typu tablet PC a smartphone. Firemní procesory řady Atom nyní v set-top boxech využívá např. společnost Liberty Global – jako centrální výpočetní jednotka zařízení Horizon určeného jako set-top box sítě UPC.Intel Gigabyte běžící na Pentium M CE 3100 (Media Processor, Canmore), zdroj: Engadget


Podobná je i smlouva mezi Intelem a americkou kabelovou společností Comcast, v jejíž síti budou použity televizní bránové servery Xfinity společnosti Pace (postavených na procesorech Intel). Zatím to je sice jen postarší Pentium M CE3100, ale už od poloviny r. 2012 by je měl nahradit efektivnější Atom. Mnohdy se vzpomíná spolupráce korporací Intel a Samsung, jenž vyrábí set-top boxy Horizon. Podobně jako Panasonic si však jihokorejská společnost rovněž vyrábí svoje vlastní čipy.

Na druhou stranu tu jsou set-top boxy Google TV, které obsahují čip od Intelu, i když s jejich prodejem to není tak žhavé. Atom lze rovněž nalézt v boxu firmy Boxee nebo v zařízení Yuixx nizozemského výrobce Metrologic.

Zdroj: BroadbandTVNews