www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů
, , aktualita
Křemíkový gigant Intel vydal prohlášení, že opouští trh s televizory připojitelnými k internetu (Smart TV, Connected TV, ...). Tato změna přitom nemá zasáhnout segment set-top boxů, které tak budou i nadále moct využívat jejich procesory.

reklama
Výrobce počítačových procesorů Intel se rozhodl opustit trh se Smart TV s výjimkou dodávek čipů pro set-top boxy. Zaměstnanci ze skupiny Digital Home Group tak budou přeřazeni na oddělení zabývající se zařízeními typu tablet PC a smartphone. Firemní procesory řady Atom nyní v set-top boxech využívá např. společnost Liberty Global – jako centrální výpočetní jednotka zařízení Horizon určeného jako set-top box sítě UPC.Intel Gigabyte běžící na Pentium M CE 3100 (Media Processor, Canmore), zdroj: Engadget


Podobná je i smlouva mezi Intelem a americkou kabelovou společností Comcast, v jejíž síti budou použity televizní bránové servery Xfinity společnosti Pace (postavených na procesorech Intel). Zatím to je sice jen postarší Pentium M CE3100, ale už od poloviny r. 2012 by je měl nahradit efektivnější Atom. Mnohdy se vzpomíná spolupráce korporací Intel a Samsung, jenž vyrábí set-top boxy Horizon. Podobně jako Panasonic si však jihokorejská společnost rovněž vyrábí svoje vlastní čipy.

Na druhou stranu tu jsou set-top boxy Google TV, které obsahují čip od Intelu, i když s jejich prodejem to není tak žhavé. Atom lze rovněž nalézt v boxu firmy Boxee nebo v zařízení Yuixx nizozemského výrobce Metrologic.

Zdroj: BroadbandTVNews
Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře