www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů

Intel opouští Smart TV ve prospěch set-top boxů
, , aktualita
Křemíkový gigant Intel vydal prohlášení, že opouští trh s televizory připojitelnými k internetu (Smart TV, Connected TV, ...). Tato změna přitom nemá zasáhnout segment set-top boxů, které tak budou i nadále moct využívat jejich procesory.

reklama
Výrobce počítačových procesorů Intel se rozhodl opustit trh se Smart TV s výjimkou dodávek čipů pro set-top boxy. Zaměstnanci ze skupiny Digital Home Group tak budou přeřazeni na oddělení zabývající se zařízeními typu tablet PC a smartphone. Firemní procesory řady Atom nyní v set-top boxech využívá např. společnost Liberty Global – jako centrální výpočetní jednotka zařízení Horizon určeného jako set-top box sítě UPC.Intel Gigabyte běžící na Pentium M CE 3100 (Media Processor, Canmore), zdroj: Engadget


Podobná je i smlouva mezi Intelem a americkou kabelovou společností Comcast, v jejíž síti budou použity televizní bránové servery Xfinity společnosti Pace (postavených na procesorech Intel). Zatím to je sice jen postarší Pentium M CE3100, ale už od poloviny r. 2012 by je měl nahradit efektivnější Atom. Mnohdy se vzpomíná spolupráce korporací Intel a Samsung, jenž vyrábí set-top boxy Horizon. Podobně jako Panasonic si však jihokorejská společnost rovněž vyrábí svoje vlastní čipy.

Na druhou stranu tu jsou set-top boxy Google TV, které obsahují čip od Intelu, i když s jejich prodejem to není tak žhavé. Atom lze rovněž nalézt v boxu firmy Boxee nebo v zařízení Yuixx nizozemského výrobce Metrologic.

Zdroj: BroadbandTVNews
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik