Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Intel letos spustí svou internetovou televizi

11.6.2013, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Intel se chystá na vstup na trh internetových televizí. Mělo by se tak stát už letos a podle prvních zpráv půjde o prémiovou službu. Poskytovatelům obsahu zatím Intel nabídl až o 75 % více, než je běžné.
Do konce letošního roku chce Intel spustit svou internetovou televizi a bojovat tak proti Applu, Amazonu nebo Googlu. Půjde tedy o kombinaci set-top-boxu a přístupu k obsahu mnoha produkčních společností. Intel má už podle prvních informací dohody s CBS, News Crop a Viacom, kde bude platit o 50 až 75 % více, než je běžné. Zatím ale není jasné, jaké ceny budou platit uživatelé internetové televize od Intelu. Protože má jít o prémiový produkt, budou ceny patrně vyšší, aby z toho Intel měl i nějaký zisk, když už produkčním společnostem platí o tolik více (pro zajímavost, v minulém roce byl rekord 5,15 USD měsíčně za diváka za sportovní kanál ESPN od Disneyho).

Z mnoha zdrojů pak vyplývají informace, že Intel teprve začal vyjednávat s NBC Universal a třeba také to, že při prvním vysílání pořadu nebude možné přeskakovat reklamy. Televize přitom nabídne jak živý, tak i on-demand obsah. Společnost Intel u svého nového projektu doufá, že bude úspěšnější než v technologiích pro smartphony a tablety.

Zdroj: www.reuters.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.