Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Intel koupil patenty Real Networks

23.2.2012, Radek Jahoda, aktualita
Intel investoval 120 mil. dolarů do patentů, které patří společnosti Real Networks. Jde celkem o 190 patentů a 170 patentových aplikací. Zároveň chtějí obě společnosti spolupracovat ve vývoji nových kodeků a aplikací.
Intel se tak dostává k technologii, která mu může umožnit rozšířit svůj záběr v připravovaných produktech. Můj osobní názor je ten, že ho bude potřebovat pro budoucí mobilní čipy, které mají konkurovat již zavedeným procesorům ARM. Možné je použití i v jeho grafických čipech, které doplní stávající technologie Quick Sync Video a Clear Video.

Obě společnosti mají spolupracovat na tvorbě kodeku nové generace, o co se jedná je ale zatím zahaleno tajemstvím (že by něco kolem připravovaného MPEG-7?). Mluví se dokonce o tom, že by tým Real Networks měl přejít pod Intel, na druhou stranu Real Networks mohou stále i do budoucna používat zmíněné patenty ve svých produktech.

Intel se již před cca 20 lety (to to letí...) na poli video kodeků angažoval. Vyvinul kodek Indeo, který byl tehdy velmi zdařilý, existovala jak plně hardwarová implementace, tak i softwarová, která jako jedna z mála zvládala běžet na tehdejších počítačích. Jelikož ale šlo o uzavřený formát, tak se nakonec prosadil systém MPEG.

Zdroj: Real Networks
reklama
reklama