Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Inovace Canonu na ISE 2012

1.2.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Canon se nedávno pochlubila novým projektorem z řady XEED, jenž dostal označení WUX5000. Ten pak na veletrhu ISE prezentuje i v řešení celkem šesti partnerských společností, kteří jej využijí třeba ve 4D simulacích, mapování budov, atd.
Canon XEED WUX5000 dosahuje světelného toku 5000 lumenů, který dokáže usměrnit pomocí třech volitelných objektivů. Prvním z nich je standardní zoomovací objektiv pro běžné použití, pak je tu teleobjektiv pro velké prostory a nakonec širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem vhodný pro zadní projekce. Obraz u projektoru tvoří panely LCOS poskytující rozlišení WUXGA, tedy 1920 x 1200, bez duhového efektu a pak tu je systém Canonu AISYS (Aspectual Illumination System), jenž se má postarat o maximalizaci výkonu daných panelů, vysoký jas, kontrast a vyrovnání barev. Výsledkem je obraz s úhlopříčkou 40 až 600 palců na vzdálenost až 48,5 m.Canon XEED WUX5000 v základní verzi


Nyní se budeme zabývat zmíněnými řešeními od celkem šesti partnerů. Prvním z nich je CL Corporation a její 4D simulátor, který využije dva projektory WUX5000 v pasivní 3D konfiguraci, hydraulicko ovládané sedačky a pak i různé reálné efekty, jako třeba vodu, díky čemuž si mají diváci vychutnat tzv. 4. rozměr.

Sports Coach Systems se zase představil jako golfový simulátor, jenž ale pracuje s projektorem Canon SX80 Mark II a s speciálnámi senzory pro určení rychlosti a směru míčku, což dohromady vytvoří reálný simulátor. Pak tu bude mapování budov pod názvem Urbanscreen (Německo) ve spolupráci s rakouskou AV Stumpfl. Pod touto akcí se skrývá megaprojekce z Leopoldova muzea z muzejního vídeňského areálu s využitím zmenšeného modelu a dvou Canon XEED WUX4000.

Pak se představí Antycip Simulation (ještě že ne Anticyp) z Velké Británie se svou mediální zdí. Využije čtyři Canon LV-8235 UST s ultra krátkou projekční vzdáleností (od 32 cm) vytvářejících velkou plochu vhodnou pro nasazení v reklamě, prodeji, atp. 3D Perception uvede panoramatické zobrazení v zasedacích místnostech s využitím dvou XEED WUX5000 a obrazového procesoru řady MegaWall. Panoramatický obraz půjde využít také v řídicích centrech, simulacích a zábavě.

Nakonec to bude německá Larivière - AcuScreenPRO jako kalibrační systém DICOM pro lékařské projektory XEED. Dovolí jim detailně zobrazit rentgenové snímky za různých podmínek v místnosti. Více Canon neprozradil, respektive prozradil, ale ne v tiskové zprávě. Svou prezentaci má na stánku 1F80 v hale č. 1 na amsterdamském ISE 2012.

Zdroj: TZ Canon