www.tvfreak.cz
>
>

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály
, , aktualita
THX Ultimate Cinema je nový koncept, který vylepší technologické vybavení kin z hlediska obrazu i zvuku. První sál bude otevřen v Los Angeles, ročně je plánováno více než třicet podporovaných filmů.
K oblíbeným
reklama
IMAX a Dolby Cinema jsou v současné době nejznámější koncepty, které se snaží do kin přinést nejmodernější technologie pro dosažení znatelně lepší kvalitu obrazu i zvuku než v běžných sálech. Nyní se rozhodla podobný projekt rozjet americká společnost THX, kterou v osmdesátých letech založil režisér George Lucas a v současné době patří o jednoho ze světových lídrů ve standardech kvality videa a audia. Koncept, který se jmenuje THX Ultimate Cinema, bude poprvé uplatněn v Los Angeles (Westwood Village Theatre). Kinosál by měl být otevřen letos na přelomu jara a léta, konkrétní termín ovšem zatím nebyl stanoven.
 
 
O instalaci technologického vybavení se postará společnost Cinionic. Kinosály THX Ultimate Cinema budou vybaveny duálním projekčním systémem od společnosti Barco, který podporuje rozlišení 4K a formát HDR. Použitý audio systém musí mít certifikaci od THX a musí překonávat systém 7.1, podporována je také technologie Dolby Atmos. Aby mohl být film v kinosále promítán, musí být nejprve upraven pro THX Ultimate Cinema. V plánu je minimálně třicítka snímků každý rok od známých hollywoodských studií, ale o jaké tituly půjde, zatím můžeme pouze spekulovat. I vzhledem k veliké nabídce plánovaných filmů můžeme očekávat, že se rozšíří také počet kinosálů.
 
IMAX v současné době nalezneme v přibližně 1 500 kinosálech po celém světě včetně České republiky, Dolby Cinema se blíží počtu 200.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář