www.tvfreak.cz
>
>

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály
, , aktualita
THX Ultimate Cinema je nový koncept, který vylepší technologické vybavení kin z hlediska obrazu i zvuku. První sál bude otevřen v Los Angeles, ročně je plánováno více než třicet podporovaných filmů.
K oblíbeným
reklama
IMAX a Dolby Cinema jsou v současné době nejznámější koncepty, které se snaží do kin přinést nejmodernější technologie pro dosažení znatelně lepší kvalitu obrazu i zvuku než v běžných sálech. Nyní se rozhodla podobný projekt rozjet americká společnost THX, kterou v osmdesátých letech založil režisér George Lucas a v současné době patří o jednoho ze světových lídrů ve standardech kvality videa a audia. Koncept, který se jmenuje THX Ultimate Cinema, bude poprvé uplatněn v Los Angeles (Westwood Village Theatre). Kinosál by měl být otevřen letos na přelomu jara a léta, konkrétní termín ovšem zatím nebyl stanoven.
 
 
O instalaci technologického vybavení se postará společnost Cinionic. Kinosály THX Ultimate Cinema budou vybaveny duálním projekčním systémem od společnosti Barco, který podporuje rozlišení 4K a formát HDR. Použitý audio systém musí mít certifikaci od THX a musí překonávat systém 7.1, podporována je také technologie Dolby Atmos. Aby mohl být film v kinosále promítán, musí být nejprve upraven pro THX Ultimate Cinema. V plánu je minimálně třicítka snímků každý rok od známých hollywoodských studií, ale o jaké tituly půjde, zatím můžeme pouze spekulovat. I vzhledem k veliké nabídce plánovaných filmů můžeme očekávat, že se rozšíří také počet kinosálů.
 
IMAX v současné době nalezneme v přibližně 1 500 kinosálech po celém světě včetně České republiky, Dolby Cinema se blíží počtu 200.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik