www.tvfreak.cz
>
>

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály

IMAX a Dolby mají konkurenci. THX chce dobýt kinosály
, , aktualita
THX Ultimate Cinema je nový koncept, který vylepší technologické vybavení kin z hlediska obrazu i zvuku. První sál bude otevřen v Los Angeles, ročně je plánováno více než třicet podporovaných filmů.
K oblíbeným
reklama
IMAX a Dolby Cinema jsou v současné době nejznámější koncepty, které se snaží do kin přinést nejmodernější technologie pro dosažení znatelně lepší kvalitu obrazu i zvuku než v běžných sálech. Nyní se rozhodla podobný projekt rozjet americká společnost THX, kterou v osmdesátých letech založil režisér George Lucas a v současné době patří o jednoho ze světových lídrů ve standardech kvality videa a audia. Koncept, který se jmenuje THX Ultimate Cinema, bude poprvé uplatněn v Los Angeles (Westwood Village Theatre). Kinosál by měl být otevřen letos na přelomu jara a léta, konkrétní termín ovšem zatím nebyl stanoven.
 
 
O instalaci technologického vybavení se postará společnost Cinionic. Kinosály THX Ultimate Cinema budou vybaveny duálním projekčním systémem od společnosti Barco, který podporuje rozlišení 4K a formát HDR. Použitý audio systém musí mít certifikaci od THX a musí překonávat systém 7.1, podporována je také technologie Dolby Atmos. Aby mohl být film v kinosále promítán, musí být nejprve upraven pro THX Ultimate Cinema. V plánu je minimálně třicítka snímků každý rok od známých hollywoodských studií, ale o jaké tituly půjde, zatím můžeme pouze spekulovat. I vzhledem k veliké nabídce plánovaných filmů můžeme očekávat, že se rozšíří také počet kinosálů.
 
IMAX v současné době nalezneme v přibližně 1 500 kinosálech po celém světě včetně České republiky, Dolby Cinema se blíží počtu 200.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik