Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

IKEA nabídne nábytek s vestavěnou elektronikou

7.5.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Světoznámý obchodní řetězec s nábytkem IKEA přichází s novým typem nábytku. Nová řada má v sobě totiž integrovat audiovizuální techniku. Výhodou takového přístupu má být třeba absence viditelných kabelů.
Švédský prodejce nábytku IKEA nabídne nábytek s vestavěnou elektronikou. Svoji premiéru by si nová hi-tech řada měla odbýt už na podzim tohoto roku. V nabídce výbavy budou sestavy LED TV, stereo systémy, ale i DVD a Blu-Ray přehrávače. Samozřejmostí jsou i vlastnosti Smart TV a WiFi. Modulární řada UPPLEVA bude nejdřív k dostání ve Švédsku, Španělsku, Francii, Itálii, Dánsku, Portugalsku a Norsku. V ostatních zemích bude nutné počkat do příštího roku.

Momentálně nejsou známy žádné konkrétní informace ohledně technických specifikací integrovaných multimediálních systémů. Televizní sestavy by však měly nabídnout rozlišení Full HD, HDMI, USB porty a na výběr by mělo být ze čtyř různých úhlopříček. Nábytek údajně bude mít místo i na dodatečné přístroje. Samotnou elektroniku dodá původně korporace TCL Multimedia, která vlastní čínské společnosti TCL, ROWA, ale i francouzskou značku Thomson a americkou RCA. Základní systém by se měl prodávat za cenu odpovídající 960 $ (kolem 17 500 Kč).


IKEA UPPLEVA by měla být více, než pouhou obývací stěnou (reklamní spot v angličtině)


Zdroj: HiTechReview
reklama
reklama